0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

ŽYDŲ KULTŪROS NAIKINIMAS SOVIETMEČIU

 
 
1945 m. gegužės 13 dieną surengtas Torų laidojimas tapo ir simbolinėmis Lietuvos Jeruzalės – žydiškų knygų miesto – laidotuvėmis.
© Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus
 
 
Po Antrojo pasaulinio karo dalis išgyvenusiųjų žydų viltingai tikėjosi iš menkų likučių sulipdyti ir, kiek tai įmanoma, atkurti žydų gyvenimą Lietuvoje. Vilniuje 1944 m. buvo įkurtas Žydų muziejus, sostinėje ir Kaune įkurtos žydų mokyklos su darželiais ir vaikų namais. Vis dėl to greitai tapo akivaizdu, kad sovietinis režimas žydų kultūrai bus toks pats negailestingas kaip nacistinis. 1949 m. buvo uždarytas žydų muziejus, žydiškumas galėjo būti išlaikomas tik paslapčia savo namų saugume. Vienintelė išimtis buvo saviveikliniai žydų teatrai veikę Vilniuje ir Kaune. Vis labiau augant antisemitizmui Sovietų Sąjungoje, apie žydų kultūrą Lietuvoje buvo nekalbama beveik penkiasdešimt metų.
 
 
 
 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti