Neįgaliems  Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
Valstybės biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi VĮ „Registrų centras“
Įstaigos kodas 190757374
Naugarduko g. 10/2, LT 01309, Vilnius
Tel: (85) 231 2357
Faks: (85) 231 2358
El. paštas: muziejus@jmuseum.lt
A. s. : LT347044060001122261, AB SEB bankas
Nėra PVM mokėtojas
APIE MUZIEJŲ
DOKUMENTAI
KONTAKTAI
PATALPŲ NUOMA
ISTORINIAI TYRIMAI
EKSPOZICIJOS
VEIKIANČIOS PARODOS
VIRTUALIOS PARODOS
KILNOJAMOS PARODOS
ŽYDŲ GELBĖTOJŲ CEREMONIJOS
EDUKACIJA
LEIDINIAI
Publikacijos internete
ĮVYKIŲ ARCHYVAS
NUORODOS
PARAMA
MUZIEJUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE
MŪSŲ PARTNERIAI
Naujienos

 
Ekspoziciniai padaliniai
Tolerancijos centras
Judaika. Istorija. Menas
Naugarduko g. 10/2, Vilnius

Holokausto ekspozicija
Pamėnkalnio g. 12, Vilnius  

Panerių memorialas

Agrastų g. 15, Vilnius

Būsimasis Samuelio Bako muziejus
Naugarduko g. 10/2, Vilnius

Žako Lipšico memorialinis muziejus
(laikinai uždarytas atnaujinimo darbams)
Šv. Jokūbo g. 17, Druskininkai

Būsimasis Litvakų kultūros ir tapatybės muziejus
Pylimo g. 4, Vilnius

Būsimasis Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto memorialinis muziejus
Žemaitijos g. 4, Vilnius

 

 

Muziejaus ekspozicinių padalinių
darbo laikas ir paslaugų kainos

 

Nedirbsime:

2017 m.

Lapkričio 1 d. – trečiadienį,
gruodžio 24-26 d. – sekmadienį–antradienį

 

 


 

 

Naujos parodosParoda
 
„Rhona Gorvy: kūrybinės įžvalgos. 
Skulptūra ir grafika iš Pietų Afrikos“ veiks
2017 m. birželio 1 d. – rugsėjo 29 d.

Daugiau informacijos 

 

 

 

 

Rugpjūčio mėnesio eksponatas

Rafaelis Chvolesas. „Vilniaus žydų kvartalo griuvėsiai su Vilniaus Gaono sinagoga“, apie 1946

Plačiau

 

 

Naujienos:

EUROPOS ŽYDŲ KULTŪROS DIENOS RENGINIAI


DRUSKININKUOSE SURENGTAS LABDAROS KONCERTAS ŽAKO LIPŠICO MUZIEJUI PAREMTI


Rugpjūčio 18 d. „SPA Vilnius Druskininkai“ surengtas labdaros koncertas, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos garsiojo Druskininkuose gimusio skulptoriaus Žako Lipšico muziejaus atkūrimui. Vakaro metu griežė Izraelio nacionalinės filharmonijos smuikininkė Jevgenija Pikovsky, o fortepijono partiją atliko kita atlikėja iš Izraelio, Tatjana Geršuni. Renginio partneriai – „Aguonų Greenwich”. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir parėmusiems Žako Lipšico muziejų! 

DĖL TOLERANCIJOS CENTRO DARBO LAIKO

Rugpjūčio 17 d. muziejaus Tolerancijos centras dirbs nuo 10 iki 17 val.
Rugpjūčio 18 d. Tolerancijos centras bus uždarytas lankytojams nuo 12.00 val. iki 14.30 val.
Dėkojame už supratingumą!

Rugpjūčio mėnesio edukaciniai renginiai


Rugpjūčio 13 d. (sekmadienį) 11 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) vyks edukacinis susitikimas, kurio metu lektorė Natalja Cheifec supažindins su žydų teismais (Beit Din) Pirmosios ir Antrosios Šventyklos laikotarpiais: jų sudėtimi, teismo proceso tvarka, karaliaus Saliamono teismu, principu „akis už akį“, fizinių ir moralinių nuostolių kompensacijomis, keturių rūšių mirties bausmėmis. Lektorė papasakos, kaip buvo renkami teisėjai ir kas buvo traktuojama kaip bandymas juos papirkti, kokios bausmės taikytos už stabmeldystę, netyčinę žmogžudystę, klaidinančius parodymus, vagystes, piktžodžiavimą ir tėvų mušimą. Taip pat bus apžvelgta šiuolaikinio Izraelio religinių teismų praktika ir tai, kodėl šiandien mirties bausmė nėra taikoma.  

Jūsų patogumui susitikimas bus kartojamas rugpjūčio 16 d. (trečiadienį) 17.30 val.

Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu muziejausedukacija@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,50 €), dalyvavimas edukacinėje popietėje papildomai nieko nekainuos. Skaityti daugiau


KVIEČIAME Į KELIONĘ VILTIES TUNELIU!

 

 

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada maloniai kviečia į Lietuvoje pirmą kartą rodomo JAV dokumentinio filmo „Holocaust Escape Tunnel” peržiūrą muziejaus Tolerancijos centre  (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) liepos 18 d., antradienį, 17.30 val.

Filmas žiūrovus nukelia į Holokausto nusikaltimais paženklintus Panerius –  siaubo ir mirties vietą, kurios centre iškyla vilties ir drąsos istorija. Tai pasakojimas apie tarptautinės archeologų grupės ištirtą pabėgimo tunelį, kurį bebaimiai žydų kaliniai išsikasė nacių akylai saugotoje masinių žudynių vietoje.

Filmą pristato viena populiariausių JAV mokslinės dokumentikos programų „Nova”, transliuojama JAV viešojo transliuotojo PBS (Public Broadcasting Service) kanalu. 

Po filmo peržiūros kviečiame į diskusiją su tarptautinės mokslininkų grupės, atlikusios išskirtinės reikšmės archeologinius tyrimus, atstovais – Jungtinių Valstijų Hartfordo universiteto profesoriumi Richardu Freundu ir Izraelio senienų tarnybos Kasinėjimų ir tyrimų departamento vadovu dr. Jonu Seligmanu. Visiems atviras renginys vyks anglų kalba. 

 

HIUSTONO HOLOKAUSTO MUZIEJAUS DELEGACIJOS VIZITAS


Liepos 7 d. muziejuje lankėsi Hiustono Holokausto muziejaus delegacija – generalinė direktorė dr. Kelly J. Zúñiga, Kolekcijų ir parodų departamento direktorė Carol Manley ir vykdomoji bei Viešųjų programų departamento direktorė Tamara Savage.  Skaityti daugiau


MUZIEJAUS AKTUALIJOS

 Jūsų dėmesiui – 2017 m. I pusmečio Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus aktualijos.


LIEPOS MĖNESIO EDUKACINIAI RENGINIAI 
muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius)

Liepos 9 d. 11 val. įvyks edukacinė popietė „10 Dievo įsakymų“. Kviečiame sudalyvauti ir daugiau sužinoti apie dekalogą, arba Dešimt Dievo įsakymų: kada ir kur jie buvo duoti? Kodėl Mozė gavo ne vieną, o dvi Toras? Kodėl Dievo įsakymų yra tik dešimt, nors pagal žydų religinę teisę reikia laikytis 613 judaizmo prievolių? Galiausiai – kokia bausmė gresia įstatymus pažeidus? Susitikimo metu taip pat išgirsite apie skirtingas įsakymų rūšis ir tai, kaip įsakymus interpretavo žymiausi Toros komentatoriai. Žiniomis dalinsis ir į klausimus atsakys lektorė Natalja Cheifec.

Ketinančius dalyvauti prašome registruotis el. paštu tolerancijos.centras@gmail.com. Įsigijus muziejaus lankymo bilietą (studentams, senjorams – 1,50 €, suaugusiems – 3,00 €), dalyvavimas edukacinėje popietėje papildomai nieko nekainuos.  Skaityti daugiau


SUSITIKIMAS SU EUROPOS KOMISIJOS PIRMININKO PAVADUOTOJU FRANSU TIMMERMANSULiepos 3 d. Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje lankėsi Fransas Timmermansas, Europos Komisijos (EK) pirmininko pirmasis pavaduotojas, į Lietuvą atvykęs su trijų dienų darbo vizitu.

F. Timmermansas, 2012–2014 m. ėjęs Nyderlandų užsienio reikalų ministro pareigas, susitiko su muziejaus direktoriumi Marku Zingeriu, didžiausio muziejaus padalinio – Tolerancijos centro – vadove Ieva Šadzevičiene, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininke Faina Kukliansky ir kitais bendruomenės atstovais. F. Timmermansą lydėjo jo kabineto narė Liene Balta, EK atstovybės Lietuvoje vadovas Arnodas Pranckevičius ir atstovybės Politikos analizės ir apžvalgos grupės vadovė Laimutė Pilukaitė. Susitikimo metu aptarti aktualūs pilietinės visuomenės klausimai – tolerancijos skatinimas, populizmo keliami pavojai, kova su antisemitizmu ir stereotipais per švietimą.

 

MUZIEJUJE ĮVYKO FILMO „PASIPRIEŠINIMAS“ PERŽIŪRA IR SUSITIKIMAS SU LEORA TEC


Birželio 21 d. muziejaus Tolerancijos centre įvyko Lietuvoje sukurto, tikrais įvykiais paremto filmo „Pasipriešinimas“ peržiūra. Filmas „Pasipriešinimas“, kuriame nusifilmavo garsusis Danielius Craigas ir daug žymių Lietuvos aktorių, sukurtas pagal dr. Nechamos Tec knygą „Pasipriešinimas: partizanai Bielskiai“, pasakojančią apie žydų partizanus ir gelbėtojus Antrojo pasaulinio karo metais. Skaityti daugiau 


FOTOGRAFAS, DRĮSĘS ĮSAKINĖTI NELSONUI MANDELAI: DAVIDAS GOLDBLATTAS IR JO KŪRYBABirželio 15 d. muziejaus Tolerancijos centre įvyko VVGŽM muziejininkės, menotyros doktorantės Karinos Simonson paskaita apie vieno garsiausių Pietų Afrikos Respublikos (PAR) fotografų, litvako Davido Goldblatto kūrybą. Skaityti daugiau 

ATIDARYTA RHONOS GORVY - LITVAKĖS IŠ TOLIMOSIOS PIETŲ AFRIKOS – KŪRYBOS PARODA

 

Pirmąją vasaros dieną (2017-06-01) Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atidaryta paroda „Rhona Gorvy: kūrybinės įžvalgos“. Rhona Gorvy – menininkė, gimusi žydų išeivių iš Lietuvos šeimoje Pietų Afrikoje – Lietuvai padovanojo didžiulį kūrybinį palikimą. Parodoje eksponuojami jos grafikos darbų ciklai ir skulptūros atspindi socialines žmonijos problemas, kelia visuomenei aktualius klausimus, skatina atidžiai pažvelgti į įvairiapusę žmogiškąją prigimtį. Skaityti daugiau 


PAAUKOTI MUZIEJUI JAU GALIMA IR PER „PAYPAL“

Mieli muziejaus bičiuliai,

Nuo šiol paaukoti muziejui galite ir per „PayPal“ sistemą. Ačiū jums, kad mus palaikote, padedate plėstis ir tobulėti. Tik jūsų dėka galime nebijoti svajoti ir imtis ambicingų projektų, kaip kad Lietuvos žydų kultūros muziejaus (Litvakų centro) bei Holokausto Lietuvoje ir Vilniaus geto memorialinio muziejaus steigimo. Dar kartą dėkojame už jūsų nuolatinę paramą mūsų pastangoms išsaugoti ir pristatyti Lietuvos žydų paveldą dabarties ir ateities kartoms.

Jūsų –
Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus

 

 

 

 

Informacija atnaujinta: 8/23/2017
Informacija
2017.01.30

KAINORAŠTIS

***

 

Dėl ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų muziejaus padaliniuose  prašome susisiekti iš anksto: tel.  tel. 8 663 53322,  
el. p. muziejus@jmuseum.lt

***
Tolerancijos centro darbo laikas:
pirmadienį – ketvirtadienį 10–18 val.,
penktadienį 10–16 val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16 val.

***

Holokausto ekspozicijos darbo laikas:
pirmadienį–ketvirtadienį 9–17 val.,
penktadienį 9–16
val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16
val.

Edukacinė programa Holokausto ekspozicijoje 
(Pamėnkalnio g. 12)

Programa skirta 7–12 klasėms
Edukacinės programos
kaina
1,00 € mokiniui
Informacija ir rezervavimas:
tel. (8 5) 212 7083,

el. paštas
jewishmuseum@jmuseum.lt

 ***

Panerių memorialas:
Nuo spalio iki gegužės mėn. muziejus atidaromas pagal pageidavimą
Pirmadienį nedirbame,

antradienį–sekmadienį 9–17 val.

***

Jei norite užsakyti ekskursiją Panerių memoriale,
susisiekite tel. +370 699 90 384 arba elektroniniu paštu mantas.siksnianas@jmuseum.lt
likus bent dienai iki planuojamos ekskursijos

***
Kviečiame aplankyti nuolatines ekspozicijas Tolerancijos centre:

Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa

Žydų gyvenimas Lietuvoje

Dingęs pasaulis

 Sunaikinto litvakiškojo pasaulio ženklai
Gerardo Bagdonavičiaus kūryboje

***

VVGŽM bibliotekos darbo laikas:
I – 11-15 val.
III – 11-15 val.
V – 11 – 15 val.
II ir IV skaitytojai neaptarnaujami.
Tel. (8 5) 261 3128,
+370 652 70179

***

DU PROCENTUS PAJAMŲ MOKESČIO SKIRKITE MUZIEJUI
Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejui ir taip paremkite jo veiklą.
Daugiau informacijos

 


 

 


 

 

© Penki Kontinentai 2006. Visos teisės saugomos.