0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Rašytojui Grigorijui Kanovičiui – 85-eri

 

2014 m. rašytojui Grigorijui Kanovičiui (g. 1929.06.18) sukako 85-eri. Rašytojas, kurio  romanai ir jų motyvais pastatyti spektakliai didžiai prisidėjo prie litvakų, ypač štetlo, kultūros,  gaivinimo  Lietuvos ir pasaulio istorinėje atmintyje, aktyviai dalyvavo ir gaivinant Lietuvos žydų bendruomenės dvasinį ir juridinį statusą sovietinėje Lietuvoje Sąjūdžio metais. Kartu su bendraminčiais G. Kanovičius 1988 m. prie Lietuvos kultūros fondo įsteigė žydų kultūros iniciatyvinę grupę, kuri netrukus buvo pavadinta Žydų kultūros draugija. 1991 m. draugija konsolidavosi į Lietuvos žydų bendruomenę, kurios pirmuoju pirmininku buvo išrinktas G. Kanovičius.

1989 m. rašytojas entuziastingai palaikė  idėją atkurti stalinistinės politikos užgniaužtą pokario fenomeną – Valstybinį žydų muziejų (nuo 1996 m. – Valstybinį Vilniaus Gaono žydų muziejų), kaip litvakų kultūros, istorijos ir paveldo  gaivintoją, saugotoją ir skleidėją. Tad garbus rašytojo jubiliejus sutampa su reikšminga šio muziejaus data – 25-erių metų atkūrimo sukaktimi. Šia proga siūlome susipažinti su Grigorijaus Kanovičiaus išskirtinėmis dedikacijomis muziejui padovanotose knygose iš jo asmeninės bibliotekos. Dauguma dedikacijų datuojamos 1993 m., kai rengdamasis išvykti  į Izraelį  rašytojas padovanojo nemažai asmeninės bibliotekos knygų muziejui.
Kitose virtualios parodos rubrikose kviečiame pažvelgti į unikalias dailininkės Adasos Skliutauskaitės sukurtas iliustracijas G. Kanovičiaus romanui „Žvakės vėjyje“ ir į išskirtines fotografijas, fiksuojančias rašytojo gyvenimo ir veiklos akimirkas. Unikalus Grigorijaus Kanovičiaus kūrybinis archyvas, kurį sudaro gausi biblioteka, laiškai, dokumentai  saugomi Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus fonduose.
 
 © fotografijos iš VVGŽM fondų
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti