0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

PIRMASIS NEPRIKLAUSOMOS LIETUVOS DEŠIMTMETIS – ATMINTIES BUMAS

 

Grupė žmonių Vidzgirio miške (prie Alytaus) paminklo masinėms žydų žudynių aukoms atidengimo ceremonijoje, 1993. Būryje taip pat ir Josifas Levinsonas (1917 – 2015), nepailstamai rūpinęsis Holokausto aukų žudynių vietų ir senųjų žydų kapinių deramu įamžinimu ir sutvarkymu.
© Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus
 
Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę bandyta įvertinti ir suvokti skaudžius  istorinius įvykius, tačiau tolima laiko distancija ir ilgametė sovietinė patirtis sukėlė keblumų visuomenei deramai priimti ir įvertinti Holokaustą, kaip bendros lietuvių–žydų kolektyvinės atminties dalį. Nepaisant to, šiuo laikotarpiu prasideda „atminties bumas“, kuris viešojoje erdvėje reiškėsi įvairiomis formomis: žydų žudynių vietų fiksavimu, jų įamžinimu, diskusijomis, renginiais, publikacijomis, skirtingų „atminčių karais“. Svarbiausia – po ilgų tylos dešimtmečių nuo iš viešosios erdvės išstumtos žydų temos nutraukta užmaršties uždanga.


 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti