0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Muziejuje – serbų režisieriaus S. Brdar dokumentikos popietė

 
Publikuota: 2019-04-10

Balandžio 9 d. popietė Valstybiniame Vilniaus Gaono muziejuje buvo skirta žymaus serbų režisieriaus Simo Brdar trumpametražių dokumentinių filmų peržiūrai ir diskusijai, kurioje dalyvavo pats režisierius ir VVGŽM Panerių memorialo vadovas Zigmas Vitkus.

Simo Brdar filmų dėmesio centre – Jasenovac koncentracijos stovykloje vykusios masinės žudynės Antrojo pasaulinio karo metu. Kas kartą vis kitaip pasakodamas išgyvenusiųjų ir žuvusiųjų Jasenovac koncentracijos stovykloje istorijas, kalbėdamas apie ten vykusius žiaurumus ir stengdamasis atskleisti dabarties ir praeities santykį režisierius nepalieka abejingų nė vienos šalies žiūrovų.

„Aš galiu jums daug ką papasakoti, tačiau vieno tų įvykių liudininko žodis yra svarbesnis ir tikresnis nei begalė mano žodžių,“ – kalbėjo filmų režisierius Simo Brdar pasakodamas apie filmo „O Dievas tylėjo“ herojų, išgyvenusį Jasenovac koncentracijos stovyklą.

„Mes esame dėkingi už režisieriaus darbą ir tikimės, kad istorija nepasikartos. Turime daryti viską, kad ji nepasikartotų,“ – dėkodama režisieriui ir susirinkusiems kalbėjo VVGŽM direktoriaus pavaduotoja Kamilė Rupeikaitė. Įtraukiančios diskusijos metu buvo aptartos tokios temos kaip istorinės nuoskaudos, nežinomi istorijos faktai bei genocido eiga buvusioje Nepriklausomoje Kroatijos valstybėje.

 

Gintarės Kubiliūtės nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti