„Amžinybės nostalgijos“ parodos herojai – žmonės be kaukių |
← |
Publikuota: 2019-03-29
Kovo 28 d. vakaras Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre buvo skirtas žydų kilmės fotografo Leonido Plotkino parodos „Amžinybės nostalgija. Indijos subkontinento istorija, religija ir mitai“ atidarymui.
Iš Lietuvos kilusio ir JAV užaugusio menininko paroda „Amžinybės nostalgija. Indijos subkontinento istorija, religija ir mitai“ leidžia kartu keliauti po Indiją ir stebėti, žavėtis bei suprasti mūsų pasaulio įvairialypiškumą. Fotografijose pristatoma Indijos religinio gyvenimo įvairovė, plėtojama tolerancijos tematika. Fotografo nuomone, būtent Indija galėtų būti religijų sugyvenimo pavyzdžiu daugybei kitų pasaulio šalių, kenčiančių nuo prievartos ir neapykantos, kilusių iš susiskaidymo. L. Plotkino fotografijos puošė National Geographic, National Geographic Traveler, The Guardian, The Economist leidinius.
Išskirtinės parodos fotografijų herojai buvo užfiksuoti absoliutaus transo būsenoje, kai pažvelgę į juos išvystame vidinę ramybę, kurios negali sudrumsti net ir išorinis chaosas – tai po kaukėmis nesislepiantys ir visiškai mums atsiveriantys žmonės.
Parodos pristatyme dalyvavo jos kuratorė, VVGŽM Tolerancijos centro ir Samuelio Bako muziejaus vadovė Ieva Šadzevičienė, VVGŽM direktoriaus pavaduotoja muziejaus veiklai Kamilė Rupeikaitė, Indijos garbės konsulas Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary, habilituotas filosofijos mokslų daktaras, VU Azijos ir transkultūrinių studijų indologijos ir budizmo studijų profesorius Audrius Beinorius.
Muziejaus direktoriaus pavaduotoja K. Rupeikaitė sveikindama susirinkusiuosius ir dėkodama parodos organizatoriams pabrėžė, jog eksponuojamos fotografijos kiekvienam iš mūsų neša žinią apie pasaulį taikoje ir žvelgiant į Indijos sektiną pavyzdį tai galima pasiekti. „Visi mes, kultūros puoselėtojai, nešame ir saugome šią taikaus pasaulio be karo, be neapykantos idėją, o unikali Leonido Plotkino paroda mums padeda tai daryti“, – kalbėjo K. Rupeikaitė.
Indijos garbės konsulas Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary kalbėdamas taip pat akcentavo taiką, supratingumą, bendruomeniškumą ir dvasingumą: „Pirmą kartą atvykusieji į Indiją stebisi, kaip tokioje didelėje valstybėje teka toks taikus kasdienis gyvenimas. Atsakymas slypi tikėjime – žmonėmis rūpinasi ten gyvenantis Dievas.“
Prof. A. Beinorius akcentavo vieną svarbiausių žinučių, kurią fotografijų pagalba siunčia L. Plotkinas: „Ši paroda yra apie toleranciją, gebėjimą priimti kitoniškumą ir pagarbą kitoniškumui. Veiduose, kuriuos matome fotografijose, galime įžvelgti ką jie galvoja apie religiją – jie ne tiki, jie žino.“
Pats fotografas parodos atidaryme dalyvauti negalėjo, kadangi šiuo metu yra išvykęs į Etiopiją. Nepaisant to, susirinkusieji galėjo išgirsti ir paties autoriaus mintis – parodos kuratorė I. Šadzevičienė perskaitė L. Plotkino rašytą laišką susirinkusiems atidaryme. Tikimasi, kad fotografas sugebės atvykti į Lietuvą ir susitikti su muziejaus darbuotojais bei lankytojais gegužės mėnesį.
Paroda VVGŽM Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2) veiks iki š. m. gegužės 19 d.
Pauliaus Račiūno nuotraukos
↑ | ← |