0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Žydų kostiumo istorija: gyvensena ir dėvėsena

 
Publikuota: 2019-03-29
Renginio data: 2019 04 04 Visi renginiai

Balandžio 4 d. 17.30 val. lauksime jūsų VVGŽM Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2), renginyje „Žydų kostiumo istorija: gyvensena ir dėvėsena“, skirtame apžvelgti žydiškojo kostiumo istorijai.

Žydų istorinė praeitis neaprėpiama, todėl ir apranga apima visą spektrą pasaulyje dėvėtų rūbų: nuo primityvių įsivyniojamų apdarų pavidalų ligi sudėtingiausiai sukirptų daugiasluoksnių drabužių – toks istorinio žydų kostiumo kelias laike ir erdvėje. Įvairių tautų ir kraštų, kuriuose per keturis tūkstantmečius gyveno žydų diasporos, rašytiniai ir ikonogarfiniai šaltiniai byloja, jog žydų kostiumas pamėgdžiojimo ir prisitaikymo keliu visuomet buvo tinkamai derinamas prie aplinkos, vietovės, klimato, vietinių papročių, pagaliau – mados reikalavimų.

Paskaitą apie žydų aprangą skaitys humanitarinių mokslų daktarė, Lietuvos dailininkų sąjungos narė Rūta Guzevičiūtė. Renginyje taip pat dalyvaus: knygos „Žydų kostiumo klajonės laike ir erdvėje“ vertėjas, poetas, dramaturgas, Lietuvos ir Rusijos rašytojų sąjungų narys Georgijus Jefremovas; filosofas, kultūrologas, menotyrininkas, akademikas, Prof. habil. dr. Antanas Andrijauskas.

Renginio metu bus galima įsigyti R. Guzevičiūtės knygą „Žydų kostiumo klajonės laike ir erdvėje“.

Renginys nemokamas ir atviras visiems.

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti