0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Amžinybės nostalgija. Parodos atidarymas

 
Publikuota: 2019-03-26
Renginio data: 2019 03 28 Visi renginiai

 Kviečiame į Leonido Plotkino parodos „Amžinybės nostalgija. Indijos subkontinento istorija, religija ir mitai“ atidarymą Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre, kovo 28 d. 17.30 val.

Parodos atidaryme dalyvaus Indijos garbės konsulas Lietuvoje Rajinder Kumar Chaudhary. Taip pat prof. Audrius Beinorius – habilituotas filosofijos mokslų daktaras, VU Azijos ir transkultūrinių studijų indologijos ir budizmo studijų profesorius; Antanas Sutkus – fotomenininkas ir Lietuvos fotografijos meno draugijos iniciatorius ir ilgametis vadovas.

Iš Lietuvos kilusio ir JAV užaugusio menininko paroda „Amžinybės nostalgija. Indijos subkontinento istorija, religija ir mitai“ leidžia kartu keliauti po Indiją ir stebėti, žavėtis bei suprasti mūsų pasaulio įvairialypiškumą. Fotografijose pristatoma Indijos religinio gyvenimo įvairovė, plėtojama tolerancijos tematika. Fotografo nuomone, būtent Indija galėtų būti religijų sugyvenimo pavyzdžiu daugybei kitų pasaulio šalių, kenčiančių nuo prievartos ir neapykantos, kilusių iš susiskaidymo. L. Plotkino fotografijos puošė National Geographic, National Geographic Traveler, The Guardian, The Economist leidinius.

Fotografas Leonidas Plotkinas gimė Vilniuje 1972 m., augo Jungtinėse Amerikos Valstijose. Teisininko išsilavinimą turintis ir Niujorką savo namais laikantis L. Plotkinas nuo 2007 m. dirba laisvai samdomu fotografu ir didžiąją dalį laiko praleidžia tolimiausiuose žemės kampeliuose, ieškodamas senųjų civilizacijų paliktų ženklų Europoje, Azijoje, Afrikoje ar Pietų Amerikoje, gilindamasis į aplankytų kraštų istoriją, mitologiją ir religiją.

L. Plotkinui buvo vos keleri metai, kai kartu su savo mama ir tėčiu žydu emigravo į Jungtines Amerikos Valstijas. Jis augo klausydamasis mamos ir senelių pasakojimų apie gimtąjį miestą. Vilnius jam tapo pasakojimų ir vaizdų miestu, į kurį galima grįžti pavarčius senus šeimos albumus.

Tikėtina, kad nuolatinės kelionės fotografijų pasauliu, įkvėpė ir vėlesnį poreikį leistis į atokiausius žemės kampelius, sudarant savo vaizdų žemėlapius. Jau suaugęs L. Plotkinas grįžo į Vilnių kartu su mama ir užmezgė naują ir stiprų ryšį su gimtuoju miestu.

Paroda veiks iki 2019 m. gegužės mėn. 19 d.

Nuotrauka: „Baulas fakyras keliaujantis Padmos upe“, Leonidas Plotkinas

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti