0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

EDUKACINIS UŽSIĖMIMAS „KAŠRUTO SAMPRATA PAGAL TORĄ“

 
Publikuota: 2019-01-21
Renginio data: 2019 01 27 Visi renginiai

 

Sausio 27 d. 12 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) įvyks edukacinis susitikimas „Kašruto samprata pagal Torą“, skirtas susipažinti su gyvenimo pagal Torą, t.y. kašruto (hebr. „kašer“ – tinkamas, teisingas) sąvoka, apimančia visas gyvenimo sritis – nuo mitybos iki aprangos ir teisingo apeigų vykdymo.

Užsiėmimo metu bus pristatyti košerinės mitybos principai: kas yra košerinis gyvūnas, kaip jo mėsa ruošiama vartojimui ir kodėl joje neturi likti nei lašo kraujo, kodėl negalima valgyti mėsos ir pieno produktų vienu metu, kodėl žydų virtuvėse turi būti dvi kriauklės, o valgant mėsos ir pieno produktus naudojami atskiri indų bei įrankių rinkiniai. Taip pat bus aptarta, kodėl pagal tradicinį judaizmą negalima dėvėti drabužių, kurių sudėtyje yra ir vilnos, ir lino, o moterys nedėvi kelnių, bei kada Toros ritinys tampa nekošeriniu ir turi būti palaidotas specialioje žydų kapinių vietoje.

Susitikimas vyks muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius). Dalyvavimo edukaciniame susitikime kaina suaugusiems – 3,00 €, studentams, senjorams – 1,00
€.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti