0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

MUZIEJUJE – PIETŲ AFRIKOS LITVAKAMS SKIRTAS VAKARAS

 
Publikuota: 2019-01-18

Sausio 17 d. muziejaus Tolerancijos centre įvyko Pietų Afrikai skirtas vakaras. Jo metu surengta dokumentinio filmo apie Pietų Afrikos litvakus „Riedėjo gniūžtė į pietus“ peržiūra ir diskusija, kurioje dalyvavo Lietuvos žydų studentų sąjungos pirmininkė Amit Belaitė, VU istorikė doc. dr. Jurgita Verbickienė ir menotyrininkė dr. Karina Simonson, o moderatorės vaidmuo atiteko LRT laidų vedėjai Eglei Daugėlaitei.

Filmą gausiai susirinkusiai publikai pristatė jo kūrėjai Ieva Balsiūnaitė, Jonas Jakūnas ir Sofija Korf.
 
„Mes trise keliavome į Pietų Afriką ir parvežėme jums šį filmą. Filmavome Keiptaune ir Johanesburge. Buvo smalsu, kas yra tie žmonės, slypintys už skaičių (dauguma Pietų Afrikos žydų yra litvakų kilmės – red. past.), norėjome suteikti jiems platformą. Filmą ruošėme gyvendami trijose skirtingose šalyse. Tai buvo tarsi nuolatinis teletiltas tarp skirtingų miestų ir žemynų“, – kalbėjo filmo režisierė Ieva Balsiūnaitė.
 
„Įkvepiantis, sujaudinantis ir verčiantis pamąstyti“, – taip filmą įvardijo viena iš diskusijos dalyvių, istorikė dr. Jurgita Verbickienė. Įtraukiančios diskusijos metu buvo aptartos tokios temos kaip sudėtinė žydų tapatybė diasporoje, istorinės nuoskaudos, būtinybė susitaikyti su istorine praeitimi ir ją pripažinti, šaknų paieškos.
 
Pauliaus Račiūno nuotraukos
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti