0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

MĖNESIO EKSPONATAS

 
Publikuota: 2019-01-04

SAMUELIS BAKAS. AKIS UŽ AKĮ 

 

 

 A
 

 
B

Samuelis Bakas. Akis už akį A, B (diptikas):
AKIS UŽ AKĮ A, 2009 (drobė, aliejus), AKIS UŽ AKĮ B, 2009 (drobė, aliejus)
 

 

Šiame gyvenime neegzistuoja absoliuti tiesa, gali padėti tik kompromisai.

Tai ciklas, skirtas teisingumo temai. Kerštas lemia mirčių ir karų seriją. Istorija – liudininkė, kad tautos išžudo vienos kitas, jei vadovaujasi teisingumo samprata „akis už akį“. Abiejose drobėse matomos dvi žmonių, turinčių savo „akies koncepciją“, grupės. Dvi skirtingos stovyklos dalijasi teisingumo naštą, išreikštą tūkstantmečių senumo posakiu „akis už akį“. Nėra aišku, kuri iš dviejų grupių nukentėjusi ar koks nusikaltimas įvykdytas. Negyvos ir statiškos gipsinės akys, kadaise greičiausiai priklausiusios vienam skulptūriniam veidui, dabar tapo priešingų stovyklų grobiu. Nėra vienos tiesos, bet yra skirtingos tiesos interpretacijos.

S. Bakas gimė 1933 m. Vilniuje, o savo pirmąją piešinių parodą surengė sulaukęs vos devynerių. Stebuklingai išgyvenęs nacių okupacijos laikotarpį, jis atsidūrė perkeltųjų asmenų stovykloje Vokietijoje, vėliau gyveno Izraelyje ir Vakarų Europoje. 1993 m. dailininkas įsikūrė Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur tęsia savo kūrybinį kelią.
 
Parengė VVGŽM Tolerancijos centro ir Samuelio Bako muziejaus vadovė Ieva Šadzevičienė
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti