0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

SURENGTA DISKUSIJA „VILNIUS TARP KARO IR TAIKOS: PRAĖJUS 1918-IEMS“

 
Publikuota: 2018-12-14

Gruodžio 13 d. muziejaus Tolerancijos centre surengta diskusija „Vilnius tarp karo ir taikos: praėjus 1918-iems“. Joje dalyvavo istorikai, menotyrininkai ir kultūrologai Laima Laučkaitė, Tomas Balkelis, Laimonas Briedis ir Aurimas Švedas, kuriam atiteko ir moderatoriaus vaidmuo. Sveikinimo žodį tarė muziejaus direktorius Markas Zingeris.

„Mažiausiai keturi kaizerinės armijos kariškiai – trys rašytojai ir vienas dailininkas – išleido knygas apie to meto Vilnių ir Lietuvą. <...> Vilnius tada buvo politinė provincija ir kultūrinių fantazijų sostinė. Tačiau tuo pat metu šios rožinės miglos gaubiamas miestas išugdė ir realių žiedų, tarp jų – klestinčią jidiš kalbą, pasireiškusią per spaudą, grožinę literatūrą, teatrą; jidiš kalbą, kuri yra ne vien tik kalba, bet ir kultūra, vienijusi Rytų Europą žydiškumo metmeniu“, – kalbėjo M. Zingeris.
 
Po diskusijos renginio dalyviai galėjo apžiūrėti Pirmojo pasaulinio karo metais Vilniuje gyvenusios ir kūrusios vokiečių ekspresionistės Cornelios Gurlitt grafikos darbus.
 
Pauliaus Račiūno nuotraukos

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti