0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

ATIDARYTA PARODA „SIMON KARCZMAR: NUO DIEVENIŠKIŲ IKI CFATO“

 
Publikuota: 2018-11-23

Lapkričio 22 d. muziejaus Tolerancijos centre atidaryta tapybos ir grafikos paroda „Simon Karczmar: nuo Dieveniškių iki Cfato“. Parodos atidarymo dalyvius pasveikino muziejaus direktorius Markas Zingeris, Prancūzų instituto direktorius Jean-Marie Sani, Dieveniškių technologijų ir verslo mokyklos direktorė Ilona Šedienė ir dailininko sūnus Natanas Karczmaras, o renginį vedė parodos kuratorė, muziejaus Tolerancijos centro ir Samuelio Bako muziejaus vadovė Ieva Šadzevičienė.

„Malonu atskleisti šiltą Simono Karczmaro paletę ir jo gyvenimo istoriją, sujungusią du miestelius – Dieveniškes ir Cfatą“, – pristatydamas parodą teigė muziejaus direktorius M. Zingeris.
 
Prancūzų instituto direktorius J. M. Sani kalbėjo apie Lietuvos žydus kaip apie reikšmingą Lietuvos ir Prancūzijos kultūrų jungtį ir džiaugėsi atradęs šį litvakų menininką, kurio kūrybos stilius jam labai artimas.
 
Iš Dieveniškių atvykusi I. Šedienė pabrėžė, kad, nors šiandien Dieveniškės tėra mažas taškelis Lietuvos pakraštyje, kadaise tai buvo gyvybe pulsavęs religinis ir kultūrinis centras, į kurį penkiametis S. Karczmaras atvykdavo lankyti senelių.
 
N. Karczmaras pasidalino jaudinančia savo tėvo gyvenimo ir kūrybos istorija ir atskleidė nepardavęs nei vieno tėvo kūrinio, kad išlaikytų kolekciją pilną. N. Karczmaras padėkojo visiems, padėjusiems jam išpildyti seną šeimos svajonę surengti S. Karczmaro kūrybos parodą ten, iš kur jis sėmėsi kūrybinio įkvėpimo.
 
Parodą „Simon Karczmar: nuo Dieveniškių iki Cfato“ kviečiame apžiūrėti iki 2019 m. sausio 21 d.

Pauliaus Račiūno nuotraukos

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti