0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

PRANEŠIMAS SPAUDAI

 
Publikuota: 2018-11-21

 Izraelio menininkų kolonijos narį Simoną Karczmarą įkvėpė vasaros XX a. pradžios Dieveniškėse

Lapkričio 22 d. 17.30 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) atidaroma paroda “Simon Karczmar: nuo Dieveniškių iki Cfato”. Šio litvakų menininko tapyba ir grafika, gerai žinoma meno gerbėjams Izraelyje ir Šiaurės Amerikoje, Lietuvoje pristatoma pirmą kartą.
 
Produktyviausi Simono Karczmaro (1903–1982) kūrybos metai prasidėjo jau brandžiame amžiuje. Jaunystėje studijavęs dailę Paryžiuje, S. Karczmaras pragyvenimui pasirinko ne menininko karjerą, o užtikrintas pajamas garantavusį darbą kailių pramonėje. Tik sulaukus 57-erių atsiradusi alergija kailiams ir mylinčios žmonos padrąsinimas paskatino S. Karczmarą sugrįžti prie savo tikrojo pašaukimo – kūrybos.
 
S. Karczmaro naiviojo meno stiliumi kurtuose paveiksluose atgyja kasdienis gyvenimas Dieveniškių štetle, iš kurio kilę dailininko seneliai, bei egzotiški Izraelio miesto Cfato, kur dailininkas apsigyveno 1962 m. ir tapo vietos menininkų kolonijos nariu, vaizdai. Neliko pamirštas ir S. Karczmaro kadaise įgytas meninis išsilavinimas – jis atsispindi profesionaliai atliktuose medžio raižiniuose.
 
Apie šimtas S. Karczmaro parodų surengta Izraelyje, JAV, Meksikoje ir Kanadoje, o Lietuvoje šio menininko kūryba pristatoma pirmą kartą jo sūnaus Natano Karczmaro iniciatyva. Prieš mėnesį dailininko tapybos paroda atidaryta Dieveniškių technologijų ir verslo mokykloje, kuriai ketinama suteikti Simono Karczmaro vardą, o nuo lapkričio 22 d. menininko tapybos ir grafikos darbai bus eksponuojami Vilniuje.
 
Pasak Natano Karczmaro, į parodos atidarymą atvykusio iš Izraelio, jo tėvo kūrinių paroda Vilniuje – sena šeimos svajonė.
 
„Kartu su mama svajodavome surengti tėvo kūrybos parodą Vilniuje. Jo kūryba atskleidžia visus gyvenimo štetle aspektus: religiją, šventes, kasdienius darbus. Nuo tėčio mirties nepardaviau nei vieno jo sukurto darbo, kad išlaikyčiau kolekciją pilną. Norėčiau, kad iš Lietuvos ji toliau keliautų po žydų muziejus ir institucijas pasaulyje“, – teigia N. Karczmaras.
 
Paroda „Simon Karczmar: nuo Dieveniškių iki Cfato“ veiks iki 2019 m. sausio 21 d.
 
Tolerancijos centras – didžiausias Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys, kuriame veikia Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos ir judaikos ekspozicijos, vyksta kultūriniai ir edukaciniai renginiai, konferencijos, filmų peržiūros, diskusijos visuomenei aktualiomis temomis.
 
Daugiau informacijos:
Živilė A. Juonytė,
VVGŽM komunikacijos koordinatorė
Tel. (8 5) 231 3179, mob. 8 623 57560 
 
Nuotraukoje – Simono Karczmaro „Parkas“.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti