0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

ATIDARYTA NAUJA EKSPOZICIJA PANERIŲ MEMORIALE

 
Publikuota: 2018-10-31

Spalio 31 d. Panerių masinių žudynių vietoje atidaryta Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus istorikų parengta lauko ekspozicija bei vidaus paroda, eksponuojama memorialo informacijos centre. Jose pristatoma sudėtinga Panerių istorija, naujausi tyrimai ir autentiški teritorijoje esantys objektai – masinių žudynių duobės, „Degintojų brigados“ duobė, aukų atminimą įamžinantys paminklai.

Į atidarymo renginio dalyvius kreipėsi muziejaus direktorius Markas Zingeris.
 
„Žudynių duobės užaugo žole, bet tai nėra užmaršties žolė. Muziejus drauge su Lietuvos istorijos institutu ir archeologais iš užsienio atliko milžinišką darbą, nustatydamas tikrąją žudynių teritoriją ir jos elementus. Apie tai visuomenė sužinos iš čia eksponuojamų stendų, o ateityje prie įėjimo į teritoriją iškils modernus lankytojų informavimo centras – teigė M. Zingeris. – Žudynės JAV Pitsburgo sinagogoje pademonstravo, kad žudikiškas antisemitizmas nėra vien tik istorija. Štai kodėl šiuolaikiniam pasauliui reikalingi švietimui ir pažinimui pritaikyti Paneriai.“
 
Žodį tarė ir ekspoziciją bei parodą finansavusios LR Vyriausybės atstovas – vicekancleris Deividas Matulionis.
 
„Paneriai – tai brutalumo, tragiškos istorijos pavyzdys. Į savo istoriją turime žiūrėti sąžiningai ir kalbėti atvirai, padaryti Panerių memorialą kuo labiau prieinamu visuomenei. Šiuo metu Vyriausybėje svarstome, kaip tai padaryti; bus parengtas veiksmų planas“, – teigė D. Matulionis.
 
Kviečiame aplankyti šį Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinį – Panerių memorialą ir apžiūrėti naująją lauko ekspoziciją bei vidaus parodą. Memorialo lankymas nemokamas. 
 
Pauliaus Račiūno nuotraukos.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti