0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

SURENGTAS KONCERTAS „DVI ŠIMTMEČIO LEGENDOS“

 
Publikuota: 2018-09-20

Rugsėjo 17 d. muziejaus Tolerancijos centre susitiko dvi šimtmečio legendos – kompozitoriai, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai Anatolijus Šenderovas ir Viačeslavas Ganelinas. Kompozitorių kūrinius atliko Povilas Jacunskas, Ingrida Rupaitė-Petrikienė ir Indrė Baikštytė („FortVio“) bei kvartetas „RELA(X)“. Renginį vedė muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Kamilė Rupeikaitė.

Po koncerto vyko jaukus pokalbis su kūrėjais, kurie scenoje susitiko pirmą kartą. Kompozitoriai dalinosi mintimis apie tai, ką jiems reiškia muzika, kūryba, Lietuva.

„Mes pakankamai skirtingi, bet turime ir nemažai bendrumų, – teigė A. Šenderovas. – Aš su džiazu nesusijęs, bet labai vertinu improvizaciją kūrinyje. Tai kūriniui priduoda gyvybės. Stengiuosi taip užrašyti kūrinį, kad jo nebūtų galima du kartus atlikti taip pat. Muzika – gyvas procesas, kuris gyvena ir keičiasi kartu su mumis.“

Renginio metu taip pat pasveikintas menininkas Grigorijus Talas, kurio fotografijų paroda „Jei sienos prabiltų“ eksponuojama muziejaus Tolerancijos centre iki lapkričio 12 d.

Pauliaus Račiūno nuotraukos

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti