PRANEŠIMAS SPAUDAI

Publikuota: 2018-09-20
„Jobas – paprastas žmogus“ Vilniuje.
Muzikinė danų-žydų drama pagal Josepho Rotho romaną

Danijos kultūros institutas, Danijos ambasada Lietuvoje ir Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centras pristato muzikinę dramą Jobas – paprastas žmogus, kurioje vaidina daug apdovanojimų pelniusi danų aktorė Ina-Miriam Rosenbaum.

Spektaklis Jobas – paprastas žmogus vyks 2018 m. rugsėjo 24 d. 19 val. VVGŽM Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius). Įėjimas laisvas. Spektaklis vyks danų kalba su lietuviškais ir angliškais subtitrais.

Jobas – paprastas žmogus – tai sukrečiantis pasakojimas apie emigranto kelionę iš Senojo Pasaulio – mažo Rusijos kaimelio – į Naująjį Pasaulį – Niujorko Manhataną. Tai pasakojimas apie paprastą žmogų, žydą, kuris, kaip ir Jobas Senajame Testamente (Hebrajų Biblijoje), susiduria su netektimis, sielvartu ir prakeiksmu, o galiausiai patiria stebuklą.

Visus vaidmenis spektaklyje atlieka garsi danų aktorė Ina-Miriam Rosenbaum. Tekstą papildo obojisto Henriko Goldschmidto ir akordeonisto Anderso Singho Vesterdahlo atliekamos virtuoziškos klezmerių melodijos, paverčiančios šią dramą universalia džiaugsmo ir agonijos, kuriuos kelia kultūriniai ir religiniai susidūrimai, istorija.

Už neįtikėtiną artistiškumą ir talentingą vaidybą šiame spektaklyje 2018 m. Ina-Miriam Rosenbaum gavo prestižiškiausią Danijos scenos menų apdovanojimą „Reumert“ pagrindinio vaidmens atlikėjos kategorijoje.

Po 2017 m. įvykusios premjeros Jobas – paprastas žmogus buvo vaidinamas teatruose, bažnyčiose ir privačiose erdvėse visoje Danijoje, o pasirodymas Vilniuje bus pirmasis tarptautinis spektaklio pristatymas. Dar vienas vaidinimas vyks rugsėjo 25 d. Rygoje, vėliau taip pat planuojami pasirodymai Lenkijoje, Rusijoje ir JAV, sekant tais pačiais keliais, kuriais XIX a. keliavo daugybė žydų emigrantų.

Spektaklio tekstą pagal austrų-žydų rašytojo Josepho Rotho (g. 1930) romaną sukūrė Karen-Maria Bille.

Dramą „Jobas – paprastas žmogus” Vilniuje pristato Danijos kultūros institutas ir Danijos ambasada kartu su Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centru.

Spektaklis yra Lietuvos šimtmečiui skirtos Danijos programos dalis.
Spektaklį remia Danijos meno fondas ir bendrovė M. Goldschmidt Holding.