0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

MUZIEJUJE ĮVYKO FILMO „GERASIS NACIS“ PREMJERA

 
Publikuota: 2018-07-13

Liepos 12 d. muziejaus Tolerancijos centre įvyko filmo „Gerasis nacis“ premjera ir susitikimas su filmo kūrėjais, surengti bendradarbiaujant su Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Vilniuje.

Filmas „Gerasis nacis“ – duoklė nepaprastai istorinei asmenybei – majorui Karlui Plaggei, vadovavusiam priverstinio darbo stovyklai HKP 562, kuri 1943–1944 m. veikė sostinės Subačiaus gatvėje kaip kariuomenės transporto priemonių taisykla. Dėl Karlo Plaggės pastangų Holokaustą išgyveno apie 250 žmonių.

Susirinkusius į renginį pasveikino muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Kamilė Rupeikaitė, JAV ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Howardas Solomonas, Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas ir filmo prodiuseris Simcha Jacobovici.
 
„Filmas sukurtas meistriškai ir jautriai, jis nuo pat pradžių įtraukia ir nepaleidžia iki pat pabaigos. Į filmo naratyvą įpinti Holokaustą išgyvenusių asmenų, kurie buvo įkalinti HKP stovykloje, liudijimai prisideda prie jo intensyvumo. Kitas ryškus elementas, jungiantis visus liudijimus – majoro Karlo Plaggės, arba „Gerojo nacio“, istorija“, – kalbėjo dr. Rupeikaitė.
 
Po filmo peržiūros vyko muziejaus komunikacijos koordinatorės Živilė A. Juonytės moderuota diskusija, kurioje įžvalgomis dalinosi ir į publikos klausimus atsakė filmo prodiuseris Simcha Jacobovici, archeologai dr. Richardas Freundas, dr. Jonas Seligmanas ir Ramūnas Šmigelskas, geoarcheologas ir kartografas dr. Philipas Reederis.
 
Vytauto Nevieros / JAV ambasados nuotraukos
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti