0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

MUZIEJUJE PRASIDĖJO EHRI PARTNERIŲ SUSITIKIMAS

 
Publikuota: 2018-06-27
Birželio 27-28 d. muziejaus Tolerancijos centre vyksta Europos Holokausto tyrimo infrastruktūros (angl. European Holocaust Research Infrastructure, arba EHRI) partnerių metinis susirinkimas. EHRI, kurią finansuoja Europos Sąjunga, vienija 24 organizacijas – tyrimų institutus, bibliotekas, archyvus, muziejus ir memorialines vietas.
 
Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje susirinkusius Holokausto tyrėjus, archyvarus ir muziejininkus pasveikino muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Kamilė Rupeikaitė.
 
„Šiemet Lietuva mini Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, todėl mes džiaugiamės, kad galime EHRI projekto metinio susirinkimo dalyvius pasveikinti Vilniuje, Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje, kuris yra viena dinamiškiausių, aktyviai veikiančių kultūros įstaigų. Simboliška, kad Holokausto istoriją saugančių ir tiriančių institucijų specialistai susirinko Lietuvoje, kur Holokausto mastas buvo neįtikėtinai didelis. Todėl labai svarbu, kad mūsų muziejus yra EHRI projekto partneris ir ženkliai prisideda prie tolesnių Holokausto istorijos tyrimų ir jų sklaidos ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje“, – teigė dr. Rupeikaitė.
 
Metiniai EHRI partnerių susirinkimai kasmet vyksta vis kitoje šalyje, juose dalyvauja apie 70 žmonių. Be metiniam susirinkimui įprastų tikslų – projekto eigos ir per metus pasiektų rezultatų aptarimo, mažesnių susirinkimų darbo grupėse – renginio dalyviams siūlomos ekskursijos po buvusį Vilniaus getą, Tolerancijos centrą ir Samuelio Bako muziejų, pristatyta įvairiapusė muziejaus veikla.
 
EHRI reguliariai rengia įvairias tyrimo ir mokymo programas, edukacijas, dirbtuves, konferencijas ir seminarus. Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus yra vienintelė institucija Baltijos šalyse, dalyvaujanti 2015-2019 m. EHRI-2 projekte. Dalyvavimas šiame ambicingame tarptautiniame projekte greta didžiųjų institucijų, tarp kurių – Jad Vašem Jeruzalėje, Holokausto Memorialinis muziejus Vašingtone, Šoa memorialas Paryžiuje, Federalinis archyvas Koblence – tokiai nedidelei šaliai kaip Lietuva yra labai reikšmingas, svariai stiprinantis Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus matomumą tarptautinėje Holokausto tyrimų erdvėje.
 
Pauliaus Račiūno nuotraukos

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti