0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

PRANEŠIMAS SPAUDAI

 
Publikuota: 2018-03-22

Moksleiviai kviečiami pažinti ir įamžinti savo krašto bendruomenes

 
Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Dailės mokytojų asociacija atkurtos Lietuvos šimtmečio proga inicijuoja moksleivių meninės kūrybos konkursą „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“. Konkursu siekiama paskatinti moksleivius atrasti ir įamžinti savo krašto ir jo daugiakultūrių bendruomenių istoriją.
 
Balandžio 3 d. startuosiančiame integruoto istorinio ir meninio ugdymo kūrybos darbų konkurse gali dalyvauti 5–12 klasių moksleiviai. Jie kviečiami susipažinti su savo krašto ir jo bendruomenių istorija, iškiliomis asmenybėmis, aplankyti vietos muziejus ar pakalbinti ilgaamžius gyventojus, o tuomet pasirinkta technika (tapyba, grafika, koliažas, skulptūra, fotografija, instaliacija) sukurti meninį darbą konkurso tema „Mes – Lietuva: mano krašto bendruomenės“ ir jo nuotrauką išsiųsti el. paštu muziejausedukacija@gmail.com.
 
Visi moksleivių atsiųsti darbai bus patalpinti Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ir Dailės mokytojų asociacijos Facebook paskyrose. Spalio mėnesį specialiai suformuota komisija, tarp kurios narių – ir garsus litvakų dailininkas Samuelis Bakas, darbus įvertins dviejose amžiaus grupėse pagal kūrinio originalumą, temos atskleidimą, kūrybiškumą ir atlikimo technikos lygį.
20 finalinio etapo dalyvių ir juos parengę pedagogai bus pakviesti į laimėtojų pagerbimo šventę, kuri vyks 2018 m. lapkričio 16 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre. Renginio metu vyks geriausių darbų paroda ir kūrybinės dirbtuvės su menininkais Raimondu Savicku bei Kristina Norvilaite. Finalo dalyvių lauks staigmenos, jų darbai bus publikuoti virtualioje parodoje muziejaus tinklalapyje, o geriausių darbų autoriai – apdovanoti rėmėjų įsteigtais prizais.

Darbų nuotraukas galima teikti nuo 2018 m. balandžio 3 d. iki spalio 5 d. (imtinai). Visas konkurso sąlygas rasite Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus tinklalapyje www.jmuseum.lt.
 
Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus – vienintelis žydų muziejus Lietuvoje, kuriame veikia Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos, judaikos ir Holokausto ekspozicijos, vyksta kultūriniai ir edukaciniai renginiai, konferencijos, filmų peržiūros, diskusijos visuomenei aktualiomis temomis.
 
Daugiau informacijos:
Jurga Jackevičiūtė,
VVGŽM edukacinių programų vadovė
Tel. +37066353322, el. p. muziejausedukacija@gmail.com.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti