0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

PAMINĖTA TARPTAUTINĖ HOLOKAUSTO AUKŲ ATMINIMO DIENA

 
Publikuota: 2018-01-29

Sausio 25 d. muziejaus Tolerancijos centre atidaryta paroda „Raoulis Wallenbergas: aš neturiu kito pasirinkimo“ ir surengta dokumentinio filmo „Raoulio Wallenbergo karas“ peržiūra. Holokausto aukų atminimo dienai skirtas renginys įvyko bendradarbiaujant su Švedijos ambasada Vilniuje.

„Kokia būtų žmonijos istorija ir kokį moralinį kompasą paveldėtume iš praeities, jei leistume sau užmiršti vardus žmonių, kuriuos pasaulinė žydų bendruomenė įvardijo kaip Pasaulio tautų teisuolius“, – kreipdamasis į susirinkusius retoriškai klausė muziejaus direktorius Markas Zingeris.
 
Švedijos ambasadorė Maria Christina Lundqvist trumpai pristatė Pasaulio tautų teisuoliu paskelbto Švedijos diplomato Raoulio Wallebergo istoriją.
 
„Jis buvo apsiginklavęs tik drąsa ir aukšta morale“, – kalbėdama apie R. Wallenbergo žygdarbį gelbėjant Vengrijos žydus Antrojo pasaulinio karo metais kalbėjo ji.
 
Tuo tarpu Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacijų režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas pabrėžė pasirinkimo svarbą ir kvietė į renginį gausiai susirinkusius moksleivius nelikti abejingais smulkiems dalykams – patyčioms, nepagarbai, silpnesnių skriaudimui. 
 
„Turime puoselėti mažą didvyriškumą kiekvieną dieną“, – tvirtino jis.
 
Paroda „Raoulis Wallenbergas: aš neturiu kito pasirinkimo“ bus eksponuojama muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) iki vasario 20 d.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti