0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Mėnesio istorija

 
Publikuota: 2018-04-17
Nuo 1941 m. iki 1944 m. Panerių masinių žudynių teritorijoje esančiose duobėse buvo sušaudyta 50 000 – 70 000 žmonių, kurių dauguma buvo žydai. Nuotraukoje matomi ekshumacijos darbai, kuriuos 1944 m. rugpjūčio mėnesį vykdė Ypatingoji valstybinė komisija.
 
Darbų metu Paneriuose susirinko nemažai Vilniaus miesto gyventojų. Anot to meto spaudos, „Tūkstantinė Vilniaus visuomenės minia užpildo mirties stovyklą. Žmonės susiburia aplink duobes. Ir visų žvilgsniai įsiremia į lavonus, kurie dabar atkasami [...]“.
 
Ypatingoji valstybinė komisija šioje duobėje ekshumavo 486 kūnus, tačiau, jos duomenimis, iš viso šioje kapavietėje sušaudyta apie 9000 žmonių. Šeštajame XX a. dešimtmetyje nuotraukoje matoma duobė buvo užlyginta, dėl to 1985 m. dalinai įgyvendinus Janučio Makariūno Panerių sutvarkymo projektą ji nebuvo pažymėta. Taigi, ilgą laiką tiksli šios masinės kapavietės vieta nebuvo žinoma, tačiau atlikus archeologinius, geofizikinius ir istorinius Panerių teritorijos tyrimus duobė buvo lokalizuota kaip ir daugelis kitų iki tol nežinotų objektų.
 
Parengė VVGŽM Panerių memorialo muziejininkas Mantas Šikšnianas
 
© atvaizdas iš VVGŽM fondų

 

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti