0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

MUZIEJUJE PAMINĖTA JOM HA-ŠOA

 
Publikuota: 2018-04-12

Balandžio 11 d. vakarą, minint Jom Ha-Šoa, arba Holokausto atminimo dieną, Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus drauge su Lenkijos Respublikos ambasada ir Lenkijos institutu Vilniuje surengė dokumentinio filmo „Irenos Sendlerowos istorija“ peržiūrą ir susitikimą su lenkų istoriku dr. Marcinu Urynowicziumi.

Į susirinkusius kreipėsi muziejaus direktorius Markas Zingeris bei J.E. Lenkijos Respublikos ambasadorė  Urszula Doroszewska. Ji teigė, kad žydų ir lenkų tautos yra glaudžiai susijusios tarpusavyje – taip pat ir per tragediją. Ambasadorė pabrėžė didžiulę pagarbą, kurią Lenkija jaučia Pasaulio tautų teisuoliams, gelbėjusiems savo brolius žydus Antrojo pasaulinio karo metais.

Po jautraus Andrzejaus Wolfo filmo „Irenos Sendlerowos istorija“, pasakojančio apie tūkstančius žydų vaikų iš Varšuvos geto išgelbėjusią teisuolę, peržiūros įvyko trumpa dr. Marcino Urynowicziaus, tyrinėjančio žydų ir lenkų santykius bei žydų gelbėjimą per Holokaustą, paskaita.

Pauliaus Račiūno nuotraukos

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti