0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

ATIDARYTA PARODA „JEHUDA PENAS IR JO MOKINIAI“

 
Publikuota: 2017-10-20
Spalio 19 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atidaryta paroda „Jehuda Penas ir jo mokiniai“, parengta Vitebsko srities kraštotyros muziejaus, o į Vilnių atkeliavusi iš Zarasų krašto muziejaus.
 
Susirinkusius į parodos atidarymo renginį pasveikino muziejaus Tolerancijos centro vadovė Ieva Šadzevičienė, muziejininkė dr. Vilma Gradinskaitė, Baltarusijos ambasados Lietuvoje ministrė patarėja Liudmila Tatarinovič, Vitebsko srities kraštotyros muziejaus direktorius Glebas Savickis.
 
„Vienas iš mūsų muziejaus tikslų – iš naujo atrasti ir pristatyti visuomenei po pasaulį išsibarsčiusius žymius litvakų menininkus, gyvenusius neapibrėžtoje buvusios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje, vadinamoje Litoje, kurios dvasinis centras buvo Vilnius, – teigė I. Šadzevičienė. – Dažnai jie buvo kilę ir religingų žydų šeimų, tačiau vėliau nebesilaikė griežtų religinių normų ir, palikę savo štetlus, pasklido po platųjį pasaulį, o istorijos vingiuose buvo užmiršti.  Talentingasis Jehuda Penas yra vienas tokių meno klasikų, palikusių gilų įspaudą meno istorijoje. Džiaugiamės, kad bendradarbiaudami su Zarasų krašto ir Vitebsko srities kraštotyros muziejais galime vilniečiams ir kitiems Lietuvos gyventojams ir svečiams pristatyti šio žymaus menininko ir jo mokinių kūrinius“.
 
Paroda „Jehuda Penas ir jo mokiniai“ bus eksponuojama iki gruodžio 22 d.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti