0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

ATIDARYTA PARODA „MES ŽIŪRIME Į JUOS, JIE ŽVELGIA Į MUS. RAFAELIS CHVOLESAS: VILNIEČIŲ PORTRETAI 1945-1959 M.“

 
Publikuota: 2018-02-28

Vasario 27 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atidaryta paroda „Mes žiūrime į juos, jie žvelgia į mus. Rafaelis Chvolesas: vilniečių portretai 1945-1959 m.“, surengta bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje.

Gausiai susirinkusią publiką pasveikino muziejaus direktorius Markas Zingeris, Prancūzijos ambasadorius Philippe‘as Jeantaudas, LR Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis, LR Seimo narys, Nepriklausomybės akto signataras Emanuelis Zingeris, parodos kuratorė ir muziejaus Tolerancijos centro vadovė Ieva Šadzevičienė bei garsiojo dailininko R. Chvoleso sūnus Milijus Chwolesas. Atidarymo renginyje apsilankė ir LR kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
 
Pasak I. Šadzevičienės, kuruojant šią parodą teko prisilieti prie daugybės XX a. penktame–šeštame dešimtmečiuose gyvenusių vilniečių istorijų, kurios lyg kaleidoskopas dėlioja ir bendrą istorinį to laikmečio Vilniaus vaizdą.
 
„Žvelgdami pro R. Chvoleso „kaleidoskopą“ kuo puikiausiai perprantame ir anuometinės valdžios meno politiką: pagal valdžios užsakymą socrealistiniu stiliumi tapytus penkto dešimtmečio partizanų portretus ar jau vėlesnius menininkų, šeimos narių portretus, sukurtus šilta postimpresionistine ar fovistine maniera, grįžtant prie laisvesnės, dailininko dar prieš karą pamėgtos L‘Ecole de Paris mokykloje klestėjusios tapybinės tradicijos. Mums, muziejaus darbuotojams, taip pat buvo labai įdomu tobulinti savo kaip istorijos detektyvų įgūdžius ir – perkeltine prasme – prikelti gyvenimui pokario vilniečius, kurie iki šių dienų žiūri į mus“,  – teigė menotyrininkė.
 
Paroda bus eksponuojama iki 2018 m. gegužės 27 d.
 
Pauliaus Račiūno nuotraukos
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti