0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

Leo Ray paroda „Kasdien“

 
Publikuota: 2024-05-27
Samuelio Bako muziejus (Naugarduko g. 10) Kultūros naktį, birželio 7-ąją, atvėrė Izraelyje gyvenančio menininko Leo Ray parodą „Kasdien“. 
 
Leo Ray k a s d i e n laiko rankoje teptuką, plunksną, adatą oforto raižiniui, gruntuoja drobę ar maišo dažus ieškodamas tobulo atspalvio dar vienam Žmogiškosios komedijos veiksmui įvaizdinti – kūryba yra neatsiejama jo kasdienės būties dalis.
 
Kiekvienas jo darbas gali tapti ankstesnio sumanymo dalimi ar pratęsti vaizduotėje užgimusią sceną. Popieriuje – ar ofortuose, ar kaligrafiškuose piešiniuose, ar spalvomis mirgančiuose lakštuose – dėliojasi vis naujas gyvosios gamtos įkvėptas siužetas, išsiskiria dvikojai ar keturkojai herojai: asiliukas, paukštis, šuo, katinas, na, ir pats žmogus.
 
Kontempliuodami Leo Ray kūrinius, į pasaulį žvelgiame pro jo „akinius“ – jis savo kūrybos Žmogiškosios komedijos režisierius, k a s d i e n teptuku ar plunksna gaudantis gyvosios gamtos atspindžius.
 
Paroda veiks iki rugsėjo 17 dienos.
 
 
Leo Ray gimė Vilniuje 1950 metais. 1973 m. baigė Vilniaus universitetą, 1990 m. – Vilniaus dailės akademiją. 1991 m. įsikūrė Izraelyje, Tel Avive. BASIS meno mokykloje dėstė piešimą, spalvininkystę, tapybą, kaligrafiją, šiuo metu moko tapybos ir kaligrafijos CAN meno kolegijoje (New Artists` Collegium), aktyviai dalyvauja grupinėse parodose ir rengia personalines parodas Izraelyje ir užsienyje.
 
Jo kūryba įvertinta Lietuvos medalių trienalės (1987) ir Buchman-Heyman fondo (1998) apdovanojimais, Baja Marės (Rumunija) Mažosios grafikos salono 1-uoju prizu (2000).
 
Dailininko kūrinių yra Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, Izraelio meno muziejaus, Ein Harodo muziejaus (Izraelis), Mariefredo „Grafikens Hus“ tarptautiniame vaizduojamųjų menų centro (Švedija), Zagrebo meno muziejaus (Kroatija) kolekcijose.
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti