0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Štetlo folkloras ir humoras: Nataljos Cheifec paskaita

 
Publikuota: 2024-05-17
Renginio data: 2024 05 21 Visi renginiai
Gegužės 21 dieną, 18 valandą Samuelio Bako muziejus rengia nuotolinį susitikimą su edukatore Natalja Cheifec „Štetlo gyvenimo folkloras ir humoras“.
 
Štetlas – unikali vieta, kurioje gyveno Lietuvos žydai. Jiems visada buvo būdingas humoras. Padėdavo išgyventi.
 
Paversti tragediją juoku – šiame mene žydai irgi buvo nepralenkiami. „Humoro jausmas – šaltinis, šimtmečius maitinęs mūsų optimizmą ir geresnės ateities viltį“, – sako Natalja.
„Ir štai jie sėdo ant kupranugarių“ ir kentėdami, vargdami ir persekiojami pasiekė Rytų Europos miestelį štetlą: netekę teisės užsidirbti duonos mieste, teisės į žemės nuosavybę, žvėriškai žudomi per pogromus, žeminami piktavalių pramanų.
 
Tačiau viena negalima atimti iš Izraelio sūnų – jų tikėjimo, Toros džiaugsmo. „Pačioje akliausioje tamsoje visada matėme švieselę tunelio gale. Žydų optimizmo liepsnelė ryškiai degė žaižaruojančiame humore“, – tvirtina edukatorė.
 
Gydytojai siūlo juoktis, sakydavo rašytojas Šolomas Aleichemas. Ši Nataljos edukacija ne tiek apie humorą, kiek apie žydų siekį išgyventi ir išsaugoti savo gyvenimo būdą ir dvasinį paveldą ateities kartoms. Humoras – neatsiejama jo dalis.
 
 
Meeting ID: 871 3482 9190
Passcode: 298662
 
Iliustracijoje Šaukėnų medinė sinagoga (VGŽIM f 1788)
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti