0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

Meno tiltai: susitikimas su menininkų Zundelovičių šeima

 
Publikuota: 2024-04-23
Renginio data: 2024 05 02 Visi renginiai
Lietuvos ir Izraelio valstybes sieja glaudus ir neatsiejamas ryšys – žmonės: mokslininkai, menininkai, muzikai, politikai, gydytojai, mokytojai, rašytojai – asmenybės, degančios meile gimtinei ir istorinei tėvynei, nepriklausomai nuo to, kurioje iš jų pasirinko gyventi ir dirbti.
 
Gegužės 2-ąją, ketvirtadienį, 18 valandą Samuelio Bako muziejuje kviečiame į pokalbių ir muzikos vakarą su kūrėjais iš Izraelio ir Lietuvos – skulptoriumi Dovydu Zundelovičiumi, kino ir teatro dailininku Grigorijumi Zundelovičiumi, džiazo dainininke Nika Zundelovič ir perkusininku Arkadijumi Gotesmanu.
 
Tai pirmas renginys iš ciklo „Gesharim / Tiltai“, skirto pristatyti Lietuvą ir Izraelį jungiančius žmones. Juo siekiama išsamiau supažindinti Lietuvos visuomenę su asmenybėmis, kurių indėlis reikšmingas tiek Lietuvai, tiek Izraeliui ir net globaliu mastu.
 
Renginyje klausysimės džiazo muzikos ir pokalbių apie „lietuvišką“ skulptūros mokyklą Izraelyje, kuri pernai atšventė 30-ąjį jubiliejų. Ją įsteigė tada naujakurys iš Lietuvos Dovydas Zundelovičius.
 
Renginio dalyviai dalysis prisiminimais apie nueitą profesinį kelią, kaip jį paveikė išvykimas į kitą šalį, apie ryšius, kurie ne tik nenutrūko, bet ir sustiprėjo persikėlus gyventi iš Lietuvos į Izraelį.
 
Išgirsime, kas skatina jaunąją kartą rinktis Lietuvą savo kūrybos aspiracijoms. Pokalbį moderuos kultūros žurnalistė Jolanta Kryževičienė.
 
Projektas „Gesharim / Tiltai“ vyks iki š. m. spalio, pagrindiniai jo rengėjai – Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projekto idėjos autorė Liana Jagniatinskytė.
 
Nuotraukoje Dovydas Zundelovičius. Asmeninio archyvo nuotr. 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti