Ekskursija „Panerių pabėgimo tunelis“

Publikuota: 2024-04-03
Renginio data: 2024 04 14 Visi renginiai
Balandžio 14 dieną, 11 valandą Panerių memoriale (Memorialo g. 15) istorikas dr. Mantas Šikšnianas kviečia į ekskursiją, kurioje bus pasakojama apie Panerių pabėgimo tunelį. Šiuo renginiu Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus mini Panerių pabėgimo tunelio 80 metų sukaktį.

Panerių masinių žudynių vietoje, nuo 1943 m. naciams siekus nuslėpti nusikaltimų pėdsakus, buvo įkalinta 80 kalinių, kurie turėjo ekshumuoti ir deginti sušaudytųjų palaikus. Tokia pati lemtis būtų laukusi ir kalinių, tačiau jie nusprendė išsigelbėti.

1944 m. balandžio 15-ąją ilgesniu nei 30 metrų tuneliu pabėgo dalis brigados narių, tarp kurių buvo ir vieni pagrindinių šio plano iniciatorių: asmuo apsimetęs brangenybių plėšiku, inžinierius ir elektrikas.

Autentiškoje aptariamų įvykių erdvėje lankytojai turės galimybę detaliau susipažinti su minėtos brigados gelbėjimosi eiga ir Panerių memorialo istorija.

Registracija į ekskursiją: edukacijos@jmuseum.lt

Iliustracija: duobė-bunkeris, kur kalinti Degintojų brigados nariai. © YIVO žydų mokslinių tyrimų institutas Niujorke / The Archives of the YIVO Institute for Jewish Research, New York