0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

„Kuo ypatinga žydų fotografija“

 
Publikuota: 2024-03-01
Renginio data: 2024 03 03 Visi renginiai
Kovo 3 d. 14 val. (sekmadienis) Lietuvos žydų kultūros ir tapatybės muziejuje (Pylimo g. 4A) muziejininkas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas Vincentas Klipčius skaitys paskaitą „Kuo ypatinga žydų fotografija“.
 
Plačiai žinoma, kad fotografija iš pradžių buvo suprantama kaip priemonė pateikti įrodymus – fiksuoti, išsaugoti, dokumentuoti. Ji turi galios, visiškai kitokios nei į fikciją linkstančių menų – tapybos, teatro ar literatūros.
 
Visgi dar XIX a. pabaigoje, kai Niujorko gatvėmis ėmė vaikščioti žydų kilmės amerikiečių fotografas Alfredas Stieglitzas, supratimas apie fotografiją ėmė keistis, ji įgijo meno statusą.
 
Prie Stieglitzo netruko prisidėti ir kiti vardai – Diane Arbus, Paulis Strandas, o laikui bėgant susiformavo ir šio reiškinio kritika, verta dėmesio ne mažiau nei pačios fotografijos.
 
Kuo fotografijos statusas toks ypatingas? Kodėl kartais amerikietiška fotografija vadinama žydų fotografija, o žydų – amerikietiška? Kokie elementai fotografijose gali būti laikomi žydiškais ir kaip šis kontekstas keičia kai kurių fotografijų reikšmę?
 
Stieglitzas, Arbus, Strandas, Vishniacas, Brassaï, Man Ray – tik kelių unikalių fotografų pavardės.
 
Fotografija – ypatingas reiškinys, sukėlęs milžiniškus pokyčius visuomenėje ir žmogaus sąmonėje. Ši paskaita yra viena iš tų retų progų teoriškai susipažinti su svarbia šio reiškinio dalimi per konkrečius pavyzdžius.
 
Iliustracija: Diane Arbus, „Bėgantis vaikas parke“, Niujorkas, 1959 m. ©️ The Estate of Diane Arbus
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti