0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Gegužės 5 d. Samuelio Bako muziejuje vyks vakaras Grigorijui Kanovičiui atminti

 
Publikuota: 2023-04-17
Gegužės 5 d. 18 val. Samuelio Bako muziejuje (Naugarduko g. 10) vyks renginys „Žvakė vėjyje: vakaras Grigorijui Kanovičiui atminti". 
 
„Jei nėra ko sergėti, argi verta gyventi?"
(iš romano „Žydų parkas")
 
Grigorijus Kanovičius – rašytojas, dramaturgas, vertėjas, scenarijų autorius, pirmasis atkurtos Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkas, Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Jonavos garbės pilietis. Gimė 1929-aisiais Jonavoje. Karo metu jis su šeima pasitraukė į Kazachstaną. Po karo grįžo ir apsigyveno Vilniuje, garsiajame Rašytojų name Antakalnio gatvėje. Nuo 1993-ųjų rašytojas gyveno Izraelyje. Mirė 2023 metais sausio 20 dieną Tel Avive.
 
Pasak rašytojo kūrybos tyrėjos Rimos Kasperionytės, „jis yra sunkiai apibrėžiamos literatūrinės tapatybės rašytojas, bet tik toks rašytojas galėjo sukurti klasifikacijai nepasiduodantį žanrą – romanų ciklą, lyrinį epą ar sagą apie Lietuvos žydų gyvenimą. G. Kanovičiaus daugiasluoksnis tapatumas jau nuo pirmųjų reikšmingesnių kūrinių buvo kritikų svarstomas, jis kelia klausimų ir šiandien. Į kokį literatūros lauką įrašyti Lietuvoje gimusį, apie Lietuvą rusiškai kuriantį žydą rašytoją, nuo 1993 m. gyvenusį Izraelyje? Pats G. Kanovičius atsisakė būti priskiriamas kuriai nors literatūrai: „Aš nepriklausau nė vienai iš literatūrų, egzistuoju šiame areale. Nei rusų, nes esu žydas, nei žydų, nes rašau rusiškai, nei lietuvių – ir dėl vienos, ir dėl kitos priežasties."
 
Renginyje dalyvaus rašytojo sūnus, rašytojas, istorinės atminties saugotojas Sergejus Kanovičius, aktorius Sigitas Račkys, Grigorijaus Kanovičiaus kūrybos tyrėja Rima Kasperionytė. Romanų ištraukas skaitys aktorius Andrius Bialobžeskis. Pamatysime unikalią filmuotą medžiagą ir rašytojo knygų iliustracijas. Renginį moderuos Jolanta Kryževičienė.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti