0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

30 būdų suvaldyti akmenį, metalą ir medį: Saadios Bahat kūryba Samuelio Bako muziejuje

 
Publikuota: 2023-01-09
Sausio 11 d. 17.30 val. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Samuelio Bako muziejuje (Naugarduko g. 10, Vilnius) atidaroma paroda „Saadia Bahat: akmuo, medis, metalas ir kūryba“, kurioje 30 skulptūrų ir bareljefų iš akmens, metalo ir medžio, pristatančių litvako iš Izraelio Saadios Bahato kūrybą. Pirmąją metų parodą Samuelio Bako muziejuje atidarys ir sveikinimo žodį tars naujas muziejaus direktorius, istorikas dr. Simonas Strelcovas.  
 
S. Bahatas gimė 1928 m. Alytuje. Antrojo pasaulinio karo metais šeima pateko į Vilniaus getą, kuriame žuvo abu tėvai. S. Bahatą išvežė ir kalino koncentracijos stovyklose Estijoje, vėliau Štuthofe, Lenkijoje. Pasibaigus karui 1946 m. S. Bahatas išvyko į Izraelį (tuometinę Palestiną), kur dalyvavo laisvės kovose, Izraelio Techniono Technologijų institute įgijo inžinieriaus diplomą, tarnavo Izraelio ginkluotuose pajėgose, arti 40 metų dirbo Rafaelyje, Izraelio ginkluotės plėtros institucijoje, tobulinosi JAV.  Parodose pradėjo dalyvauti nuo 1989 m. Surengė arti trisdešimt personalinių parodų Izraelyje ir Lietuvoje (Vilniuje, Kaune, Ukmergėje, Alytuje). Jo darbai eksponuoti grupinėse parodose JAV, Japonijoje, Vietname, Austrijoje, Italijoje ir Prancūzijoje. Dailininko monumentaliosios skulptūros puošia Izraelio viešąsias erdves. Kūriniai įvertinti Haifos savivaldybės Herman Struck prizais, įteiktas apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus Ferraroje, Italijoje ir kt. 2019 m. Jad Vašem – Tautos atminimo institutas sukūrė dokumentinį filmą „Saulė šviečia ir man“ – Saadia Bahato istorija.
 
„Ryžtas ir valia gali padėti išgyventi didžiausius pavojus ir pasiekti daugybės tikslų, nepaisant jokių sunkumų“, autobiografinėje knygoje „Iš vaikystės rojaus į pragarą ir atgal“ (Vilnius, 2022) rašo Saadia Bahat. Atidarymo renginiui 94 metų dailininkas parengė specialų sveikinimą lietuvių kalba, kurią puikiai atsimena, parodą anonsuoja ir jo paties rašytas įžanginis tekstas. Daugiau apie skulptoriaus gyvenimą ir kūrybą vakaro metu papasakos Žilvinas Bieliauskas, vertėjas, Lietuvos Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vilniaus žydų viešosios bibliotekos vedėjas, knygos „Iš vaikystės rojaus į pragarą ir atgal“ vertėjas ir Ieva Šadzevičienė, menotyrininkė, Samuelio Bako muziejaus vedėja.
 
Parodą, kuri 2022 m. rudenį buvo eksponuota dailininko gimtajame mieste, Alytuje, Alytaus kraštotyros muziejuje, Samuelio Bako muziejuje bus galima apžiūrėti iki 2023 m. vasario 26 d.
 
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti