0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Knygų mugėje bus pristatytas Zeligo Kalmanovičiaus dienoraštis

 
Publikuota: 2022-02-24

Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus vasario 25 d. 15 val. Knygų mugėje pristato publikuotą leidinį – Zeligo Kalmanovičiaus „Viltis stipresnė už gyvybę. Vilniaus geto dienoraštis" (sudarytojai: dr. Stanislovas Stasiulis ir Saulė Valiūnaitė). Dienoraštį iš hebrajų kalbos vertė Olga Lempert.

Pristatyme dalyvaus: knygos mokslinė redaktorė, Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė ir viena iš knygos sudarytojų istorikė, VU Istorijos fakulteto dokt. Saulė Valiūnaitė. Diskusiją moderuos VU Istorijos fakulteto doc. Nerijus Šepetys.
 
Zeligas Kalmanovičius (1885-1944) – mokslininkas, vertėjas, vienas iš YIVO Žydų mokslinio instituto vadovų, Vilniaus gete daugelio žmonių vadintas pranašu. Gete rašytame dienoraštyje jis atskleidžia ne tik geto kasdienybę, viltis ir pastangas išlaikant žmogiškumą nežmoniškomis sąlygomis, bet ir apmąsto kas laukia žydų tautos ir kultūros pasibaigus karui ir naikinimui. Šis leidinys iš padrikų dalių sujungė intelektualo liudijimą. Z. Kalmanovičiaus dienoraščio rankraštis buvo išblaškytas istorijos verpetuose ir šiandien yra saugomas atskiromis dalimis Vilniuje ir Niujorke.
 

Susitikime Konferencijų salėje 5.2.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti