0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

PRANEŠIMAS SPAUDAI

 
Publikuota: 2021-05-28

 Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Tolerancijos centras nuo šiol vadinsis Samuelio Bako muziejumi

 

Nuo š. m. birželio mėn. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Tolerancijos centras vadinsis Samuelio Bako muziejumi. Vilniuje 1933 m. gimusio žinomo litvakų dailininko Samuelio Bako muziejus kaip nuolatinės Tolerancijos centro ekspozicijos dalis atidarytas dar 2017 m., menininkui suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas, 2018 m. S. Bakas apdovanotas Lietuvos Respublikos ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“, Riterio kryžiumi.
 
Šiuo metu veikianti nuolatinė S. Bako kūrybos ekspozicija pristato dailininko gyvenimo ir kūrybos patirtis, aprėpiančias ne vien meną, bet ir Holokausto atmintį, empatijos ir žmogiškumo ugdymą. Per menininkui svarbius simbolius jis kalba apie viltį – atsitiesimą po harmoningo pasaulio griūties, apie galimybę ir asmeninę atsakomybę iš naujo sukurti geresnį pasaulį. Padalinio nuolatinėje ekspozicijoje „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ pasakojama ir S. Bako išsigelbėjimo istorija.
 
Samuelio Bako muziejuje didžiausias dėmesys bus skiriamas litvakų menui, tačiau bus tęsiamos ir visos ligtoliniam Tolerancijos centrui įprastos veiklos, rengiamos paskaitos, filmų peržiūros, diskusijos šiuolaikinei visuomenei aktualiomis temomis. Samuelio Bako muziejaus moto – „Menas kuria toleranciją“ – yra pagrįsta ir viena iš naujausių muziejaus iniciatyvų, kurią sudaro keli šį pavasarį pristatyti projektai: pažintinis ir virtualus Samuelio Bako kelias Vilniuje ir  interaktyvi dailininko kūrybos pažinimo svetainė www.menas.samuelisbakas.lt.
 
2021 m. birželį Samuelio Bako muziejus pakvies į dvi naujas laikinas parodas: parodoje  „Kitokia Gurtlitt“ bus pristatyti dar niekur neeksponuoti vokiečių ekspresionistės Cornelios Gurlitt darbai iš Berno vaizduojamojo meno muziejui (Šveicarija) perduotos „Gurlittų lobio“ kolekcijos, o paroda „Piešiniai be pavadinimų“ skiriama vilnietės grafikės Adasos Skliutauskaitės 90-mečiui.
 
VGŽIM informacija.
 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti