0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

LIETUVOS ŽYDŲ GENOCIDO AUKŲ ATMINIMO DIENA

 
Publikuota: 2020-09-23

 

Rugsėjo 23-iąją, dieną kuomet oficialiai buvo pradėta Vilniaus geto likvidacija, minime Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną.

 
Nuotraukoje matote 1945 m. užfiksuotą Rūdninkų g. 6 (dabar – Rūdninkų g. 8) pastatą, kuriame 1941-1943 metais buvo įsikūrusi Vilniaus geto žydų taryba - Judenratas. Būtent iš šio pastato balkono prieš 77 metus nuskambėjusius lemtingus žodžius savo atsiminimuose aprašo Vilniaus gete kalėjęs Mendel Balberyszki: “Rytų teritorijų aukštojo komisaro vardu įsakau: Vilniaus getą, kuris egzistavo daugiau negu dvejus metus, likviduoti. Visi geto gyventojai privalo per šią dieną būti iškeldinti: dalis į Estiją, dalis į Lietuvą. Gyventojai dėl savo interesų privalo ramiai įvykdyti įsakymą, turi iki 12-os valandos susipakuoti ir palikti geto mūrus.”
 
Ši ir kitos istorinės fotografijos susijusios su Vilniaus getu saugomos VGŽIM fonduose, o autentišką liudijimą apie savo išgyvenimus ir bendras žydų nuotaikas paskutiniosiomis Vilniaus geto gyvavimo dienomis pateikia čia su šeima kalėjęs Mendel Balberyszki (1894-1966), kurio atsiminimų knyga „Vilniaus geto likvidavimas“ visai neseniai išleista ir lietuvių kalbą.
 
 ©VGŽIM
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti