0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

ŽYDŲ GELBĖTOJŲ APDOVANOJIMO CEREMONIJA LR PREZIDENTŪROJE

 
Publikuota: 2020-09-22

 Vakar, rugsėjo 21 d., LR Prezidento rūmuose vyko žydų gelbėtojų apdovanojimo ceremonija. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus siūlymu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi apdovanojo 44 asmenis, iš kurių 3 sulaukė mūsų dienų, kiti, deja, apdovanoti jau po mirties.

Per šią ceremoniją apdovanoti žydų gelbėtojai karo metais gyveno įvairiose Lietuvos vietose: Vilniuje, Kaune, Šiaulių, Pasvalio, Skuodo, Telšių ir Trakų rajonuose.
Nėra to mažo, kuris negalėtų padaryti didelio darbo. – sakė Pasaulio Tautų Teisuolė Ona Šimaitė, paaukojusi visą savo gyvenimą kitiems. Žydų gelbėtojai priešinosi nežmoniškiems nacių įsakymams ir ekstremaliomis aplinkybėmis, didžiausios grėsmės gyvybei akivaizdoje, nugalėję baimę ir okupacinės valdžios grasinimus, rizikuodami savo ir artimųjų gyvybe slėpė ir gelbėjo nekaltai persekiojamus savo kaimynus, pažįstamus, dažnai ir nepažįstamus beviltiškoje padėtyje atsidūrusius žydus.
 
Džiaugiamės, šiandien galėdami garbingo Lietuvos valstybės apdovanojimo proga pasveikinti šių dienų sulaukusias Vladę Markauskienę, Ireną Ožekauskienę ir Leonardą Pliopienę bei visų apdovanotų žydų gelbėtojų artimuosius, priėmusius apdovanojimus savo tėvų, senelių ar prosenelių vardu.
 
Nuotraukos Pauliaus Račiūno. 
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti