0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Paskaita: Dėmėtosios šiltinės epidemija ir prevencija Lietuvoje

 
Publikuota: 2020-06-01
Renginio data: 2020 06 03 Visi renginiai

 Birželio 3 d. 15.00 val. kviečiame į virtualią Manto Šikšniano paskaitą „Dėmėtosios šiltinės epidemija ir jos prevencija Lietuvoje 1941-1944 m.“.

Antrojo pasaulinio karo metu plitusi dėmėtoji šiltinė ir jos prevencija turėjo įtaką daugeliui gyvenimo sričių tiek getuose, tiek už jo ribų. Paskaitoje bus atskleidžiama epidemijos eiga ir jai taikytos prevencinės priemonės.

Dėmėtosios šiltinės susirgimų priežastys nebuvo žinomos iki 1909 m., kai prancūzų bakteriologas Charlis Niccole eksperimentuodamas su šimpanzėmis nustatė, kad ligą perduoda utėlės. Neilgai trukus Pirmojo pasaulinio karo metu amerikiečių patologas Howardas Tayloras Rickettsas ir čekų zoologas-parazitologas Stanislausas von Prowazekas atrado mikroorganizmą, sukeliantį dėmėtosios šiltinės susirgimą, tačiau abu mokslininkai tyrimų metu dėl užsikrėtimų mirė. Jų darbą sėkmingai pratęsė brazilų gydytojas, patologas bei infektologas Henrique da Rocha Lima, 1916 m. mikroorganizmą tyrėjų garbei pavadindamas Rickettsia prowazeki. Vėliau bene intensyviausiai dėmėtosios šiltinės prevencijos tobulėjimas vyko prasidėjus Antrajam pasauliniam karui. Jo metu epidemija kilo skirtinguose žemynuose ir šalyse, tuo pačiu ir Lietuvoje.

Norėdami dalyvauti paskaitoje, birželio 3 d. 15.00 val. prisijunkite paspaudę šią nuorodą: https://us04web.zoom.us/j/76621845692?pwd=Zzdmc0JoQXpiZTJCMEhENzBJdXJPZz09

Atsiradus užklausai, įveskite šiuos duomenis:
Virtualaus susitikimo ID (Meeting ID): 766 2184 5692
Slaptažodis: 2AHctx

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti