Monografijos „Esu Savickas. Ir man to užtenka“ pristatymas

Publikuota: 2019-12-04
Renginio data: 2019 12 11 Visi renginiai

Gruodžio 11 d. 17.30 val. muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2) bus pristatyta monografija „Esu Savickas. Ir man to užtenka“, skirta paminėti žymaus Lietuvos menininko Augustino Savicko (1919–2012) šimtosioms gimimo metinėms.

Monografija „Esu Savickas. Ir man to užtenka“ yra 2019 m. valstybės minimų datų programos, skirtos paminėti Lietuvos tapybos klasiko, menotyros daktaro, profesoriaus Augustino Savicko šimtąsias gimimo metines, dalis.

2019 metais Augustino Savicko (1919–2012) šimtąsias gimimo metines, siekiama aktualizuoti jo kūrybos palikimą: į valstybės minimų datų programą įtrauktos parodos Nacionalinėje dailės galerijoje (kuratorius dr. Vidas Poškus, architektė Marija Repšytė) ir kitose erdvėse (paroda “Savisko mokiniai“ vyko Voliečių g. ; rugsėjo 4 d. atidaryta paroda “Amžinasis keleivis” Pamėnkalnio galerijoje).

Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus ekspoziciją papildė Savickų šeimos meninis palikimas, sukurtas dokumentinis filmas „Sujungęs amžius“ (LRT, scenarijaus autorė ir režisierė Edita Mildažytė), atidengta atminimo lenta Trakuose (skulptorius Zigmas Buterlevičius), kur dailininkas praleido paskutinius gyvenimo metus, surengtas Savicko dailės mokyklos vasaros pleneras, jubiliejus paminėtas Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenėje.

Monografiją „Esu Savickas. Ir man to užtenka“ 600 egz. tiražu išleido VšĮ „Savicko paveiklsų galerija“(teksto autorė dr. Danutė Zovienė, sudarytojai – D. Zovienė ir Raimondas Savickas). Monografijos leidybą rėmė Lietuvos kultūros ministerija, privatūs asmenys, spausdino UAB „Petro ofsetas“.

Iliustracijoje – knygos viršelio fragmentas.

Renginys nemokamas. Renginio metus bus filmuojama ir fotografuojama.