0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Atnaujintų edukacijų pristatymas (būtina registracija)

 
Publikuota: 2019-09-23
Renginio data: 2019 10 03 Visi renginiai

Šiuo metu VVGŽM Holokausto ekspozicijoje (Pamėnkalnio g. 12, Vilnius), atnaujintos ir patobulintos dvi edukacinės programos skirtos vyresnių klasių moksleiviams, į kurių pristatymą spalio 3 d. 15 val. kviečiame visus mokytojus. Susitikimo metu muziejininkė-edukatorė Šarūnė Sederevičiūtė mokytojams pristatys atnaujintus edukacinius užsiėmimus, bus aptartos pagrindinės užduotys-klausimai ir temos, atskleidžiamos ekspozicijoje. Dalyvavimas atnaujintų programų pristatyme nemokamas (trukmė – 1 val.), kviečiame registruotis el. p. sarune.sedereviciute@jmuseum.lt

Susitikimo metu bus trumpai pristatytos dvi atnaujintos edukacinės programos:
 
Bendro pobūdžio edukacinė programa „Holokaustas Lietuvoje: Misijos“ skirta 9-12 klasėms ir trunka 1 – 1.30 val. Užsiėmimo metu dalyviai trumpai supažindinami su Holokausto problematika ir muziejaus ekspozicijos struktūra, tuomet suskirstomi į nedideles grupeles ir vykdo užduotis (Misijas) atskiruose tematiniuose ekspozicijos kambariuose. Užduotys suformuluotos trimis lygmenimis: 1) skirtos įtvirtinti ir pagilinti bazines faktines žinias; 2) skatinančios analitinį mąstymą ir kritinį santykį su pačia muziejaus ekspozicija; 3) provokuojančios atrasti asmeninį santyki su Holokaustu. Rastus atsakymus ir naujai kilusius klausimus aptariame visi kartu. Pagal poreikį mokiniai gali aplankyti Holokausto ekspozicijoje įrengtą interaktyvią ekspoziciją – slėptuvę ,,Maliną“.
 
Asmeninė žydų patirtis Holokausto metu pristatoma per edukacinę programą ,,Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis“, kuri orientuota į 8 – 12 klasių moksleivius ir priklausomai nuo dalyvių aktyvumo trunka 1 – 1.30 val. Užsiėmimo metu iš pradžių susipažįstame su keturiolikmečiu žydų berniuku Icchoku gyvenusiu Vilniuje. Tuomet mokinių grupelės skaito autentiškas Icchoko dienoraščio ištraukas, kuriose atsispindi labai konkrečios situacijos iš gyvenimo Vilniaus gete ir atsakinėja į kartu pateiktus klausimus. Susirinkę bendrai aptariame rezultatus ir plėtojame diskusiją. Šio užsiėmimo tikslas ne tik geriau pažinti Holokaustą per asmeninę Icchoko patirtį, bet ir skatinti kritinį santykį su istoriniais šaltiniais, apmąstant konkretaus dienoraščio potencialą bei ribas. Užsiėmimo metu dalyviai lanko ir Holokausto ekspozicijoje įrengtą interaktyvią ekspoziciją – slėptuvę ,,Maliną“.
 

Užsiėmimus veda muziejininkė-edukatorė Šarūnė Sederevičiūtė

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti