Bartosz Frątczak fotografijų paroda (Ne)Būtis

Publikuota: 2019-09-03
Renginio data: 2019 09 19 Visi renginiai

Rugsėjo 19 d. 17 val. Tolerancijos centre vyks Bartosz‘o Frątczak‘o fotografijų parodos „(Ne)Būtis“ atidarymas, skirtas Lietuvos žydų genocido dienai atminti.

Lenkijoje gimusio, o šiuo metu Vilniuje gyvenančio menininko užfiksuotuose kadruose pasakojama tragiška Lietuvos vietovių ir žmonių istorija, paženklinta nykstančios žydų kultūros pėdsakų palikimo.

Projektas „(Ne)Būtis“ - ketverius metus trukusių kelionių po Lietuvą rezultatas. Į parodą sugulė nuotraukos, paraštėse išmargintos dienoraščio fragmentais, užrašais iš vietų, po kurias keliavo fotografas. Pirmą kartą ekspozicija atidaryta nacionaliniame Kauno dramos teatre rež. Gintaro Varno spektaklio „Getas“ premjeros dieną.

B. Frątczak‘as baigė filosofijos ir edukologijos studijas, dirba fotografijos, žurnalistikos ir bibliotekininkystės srity. Lietuviškoje spaudoje publikuojami jo interviu su žymiais menininkais, iliustruoti paties autoriaus fotografijomis, yra surengęs parodų žydų istorijos ir kultūros temomis. Šį pavasarį pasirodė knyga „Taip dabar elgiasi dorieji. Žydus gelbėję Vilniaus krašto lenkai“ su B. Frątczak'o fotografijomis.

Įėjimas nemokamas. Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama.

Po parodos atidarymo kviečiame likti pasaulinio žinomumo pianistės Goldos Vainberg-Tatz koncerte Pasaulio Tautų Teisuoliams atminti, pradžia 18 val. Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2).

Bartosz Frątczak nuotrauka