0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

MUSAR JUDĖJIMAS

 
1810 m. Žagarėje gimė Musar judėjimo įkūrėjas, rabinas Izraelis Salanteris (1810-1883)
Žagarė, fot. Vincas Uždavinys, 1929.
© Šiaulių „Aušros“ muziejus 
 
Dvasinis ir etinis Musar judėjimas, kaip tradicionalistinis atsakas, susiformavo kaip tik tuomet, kai žydų apšvietos, modernybės ir augančios sekuliarizacijos idėjos pradėjo skverbtis į žydų bendruomenę, ne retai atnešdamos taip pat ir dvasinę krizę, kurią kaip tik turėjo užpildyti musaristinė literatūra ir praktikos. Šio pietistinio judėjimo pradininku laikomas talmudistas Izraelis Salanteris (1810–1883). Jo mokymo metodas teikė pirmenybę asmeniniam dvasiniam tobulėjimui, dėmesį skiriant vidinės etikos ir moralės ugdymui per maldą, meditaciją ir savirefleksiją. 
Nuo individualios praktikos ir studijų, Musar išsivystė į bendruomeninę praktiką, kaip atsvara Haskalos skleidžiamoms akultūracijos idėjoms. XIX a. pab.–XX a. pr. musaristinis judėjimas ir mokymas išplito ir pasiekė lietuviškąsias ješivas.
 
 
 
 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti