0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

LIETUVOS ŽYDŲ KULTŪROS GAIVINIMAS

 


Parodos sudarytojas, tuometis Lietuvos žydų kultūros draugijos pirmininkas Emanuelis Zingeris pabrėžė: „Paroda neturi didelių ambicijų. Tai tik užuomina į kadaise klestėjusį nacionalinį kultūros medį. Medį, kuris buvo pakirstas pačiame žydėjime.“ 
E. Zingeris su parodai atrinktomis skulptūromis, 1988.
© Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus

 

 
 
Vienas pirmųjų ir itin daug visuomenės dėmesio sulaukęs bandymas viešai prabilti sunaikintos žydų kultūros tema buvo 1988 m. Kaune ir Vilniuje surengta „Lietuvos žydų dailės XVII–XX a.“ paroda. Parodą per kiek mažiau nei mėnesį aplankė 14 000 žmonių, o jai sukurti prireikė daug intensyvaus darbo, kad prieš akis imtų ryškėti po skirtingas tuometinės sovietinės Lietuvos institucijas išblaškytas žydų kultūros palikimas. 
Paroda neatsitiktinai sulaukė milžiniško visuomenės susidomėjimo – tai buvo pirmasis po Antrojo pasaulinio karo oficialus viešas žydų kultūros renginys, davęs impulsą tolesniam Lietuvos žydų kultūros gaivinimui.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti