0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Holokausto ekspozicijoje

 
Kultūros paso edukacijos vykdomos GYVAI Holokausto ekspozicijoje (Pamėnkalnio g. 12):
 
Ant istoriko darbo stalo - Kauno geto fotografijos - užsiėmimą veda muziejininkė - ekskursijų vadovė Šarūnė Sederevičiūtė, Holokausto ekspozicijoje, Pamėnkalnio g. 12. Užsisakyti edukaciją galite: sarune.sedereviciute@jmuseum.lt arba +37068934560 Registracija per Kultūros paso puslapį.
 
Edukacinio užsiėmimo metu kviečiame patirti istoriko darbo kasdienybę tiriant fotografiją. Iš pradžių kartu, o paskui individualiai analizuosime unikalias istorines nuotraukas iš Kauno geto. Mokysimės prasmingai apibūdinti vaizdą, susidarysime tyrimo strategiją pagal nuotraukoje matomas detales, atsakymų ieškosime papildomuose tekstiniuose šaltiniuose ir savo galvose. Per fotografijas iš arčiau susipažinsime ne tik su Kauno geto istorija, bet ir nuotraukų autoriumi. Šio užsiėmimo pagalba tikimės suteikti bazinius vizualinio raštingumo įgūdžius ir pagilinti jutiminį ryšį Holokausto suvokimo procese pasitelkiant autentiškas istorines fotografijas, kartu lavinant analitini bei kritinį mąstymą, gebėjimą skirti faktus nuo interpretacijos. Viliamės, kad išėję iš muziejaus mokiniai ne tik geriau suvoks istorinės fotografijos kaip pirminio istorijos šaltinio svarbą, bet ir atidžiau įvertins vaizdus, su kuriais susiduria kasdienybėje.
 
Holokaustas Lietuvoje: Misijos -  užsiėmimą veda muziejininkas – ekskursijų vadovas Mantas Šikšnianas, Holokausto ekspozicijoje, Pamėnkalnio g. 12. Užsisakyti edukaciją galite: mantas.siksnianas@jmuseum.lt arba +37062508680 Registracija per Kultūros paso puslapį.
 
Kviečiame mokinius pagilinti ir pasitikrinti savo suvokimą bei žinias apie vieną tragiškiausių moderniosios Lietuvos istorijos įvykių - nacių okupacijos metais šalyje vykdytas žydų žudynes. Grupėse atlikdami specialias "misijas" mokiniai ne tik ieškos atsakymų į konkrečius klausimus muziejaus ekspozicijoje, bet trumpam ir patys taps istorijos pasakotojais - išsirinktus eksponatus pristatys savo draugams. Drauge aptarsime rastus atsakymus ir naujai kilusius klausimus. Norintys galės aplankyti ir specialią audiovizualinę ekspoziciją – slėptuvę ,,Maliną“. Tikimės, kad po užsiėmimo gebėsite išskirti pagrindinius Holokausto Lietuvoje etapus, suvokti pagrindinius aspektus, pagilins ir įtvirtins istorines žinias susijusias su šiuo laikotarpiu.
 
Icchoko Rudaševskio dienoraštis Vilniaus gete -  užsiėmimą veda muziejininkas – ekskursijų vadovas Mantas Šikšnianas, Holokausto ekspozicijoje, Pamėnkalnio g.12. Užsisakyti edukaciją galite: mantas.siksnianas@jmuseum.lt arba +37062508680 Registracija per Kultūros paso puslapį.
 
Kviečiame susipažinti su keturiolikmečiu žydų berniuku Icchoku, gyvenusiu Vilniuje prieš aštuoniasdešimt metų. Jo paauglystę negailestingai nutraukė Antrasis pasaulinis karas ir nacių okupacija. Pasaulyje gerai žinomas jo parašytas „Vilniaus geto dienoraštis“ – svarbus autentiškas Holokausto ir Vilniaus geto istorijos dokumentas. Literatūrai ir istorijai gabus Icchokas rašė pastabiai, o dėl kvapą gniaužiančio gebėjimo suvokti savo ir kitų emocijas Vilniaus geto gyvenimą perteikė ypač jautriai ir įtaigiai – pradėjus skaityti dienoraštį, sunku nuo jo atsitraukti. Virtualaus užsiėmimo metu Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus Holokausto ekspozicijos edukatorė ir istorikė supažindins su dienoraščio autoriumi, kartu klausysimės aktorių įgarsintos ištraukos iš šio unikalaus dokumento.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti