0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

Samuelio Bako muziejuje

 

 Kultūros paso edukacijos vykdomos GYVAI Samuelio Bako muziejuje (Naugarduko g. 10):

Prisiminimų miestas - užsiėmimą veda muziejininkė - edukatorė Jurgita Jackevičiūtė, Samuelio Bako muziejuje, Naugarduko g. 10.  Užsisakyti edukaciją galite: jurgita.jackeviciute@jmuseum.lt arba +37065577612. Registracija per Kultūros paso puslapį.

Užsiėmimo dalyviai bus supažindinti su Samuelio Bako kūryba, tokiu būdu sužinodami apie litvakų kultūrinį paveldą bei Vilnių nacių okupacijos metu, gyvenimą Vilniaus gete. Susipažinę su dailininko biografija, atpažinę dailininko vaikystės miestą - Vilnių, lankytojai diskutuos menininko kūrybos tema, o aptarę dailės raišką kaip būdą įamžinti tai, kas svarbu, dalyviai bus kviečiami sukurti savo kūrybos darbelį. Užsiėmime dalyviai galės įamžinti savo gimtojo miesto brangias vietas. Sudėlioję darbelių detales į bendrą darinį dalyviai bus kviečiami papasakoti apie gimtąjį miestą, jo svarbą jų gyvenime, ir reikšmę Lietuvos istorijoje.
 
Mokausi užrašyti savo vardą hebrajiškai - užsiėmimą veda muziejininkė - edukatorė Natalja Cheifec, Samuelio Bako muziejuje, Naugarduko g. 10. Užsisakyti edukaciją galite: ncsyahava@hotmail.com arba +37061421519 Registracija per Kultūros paso puslapį.
 
Edukacinis užsiėmimas ,,Mokausi užrašyti savo vardą hebrajiškai” - tai smagus ir įdomus būdas susipažinti su žydų kultūra ir sužinoti vieną seniausių pasaulyje hebrajų kalbą, šiuo metu esančia oficialia Izraelio kalba. Bus papasakota, kuo skiriasi jidiš ir hebrajų kalbos, ir kodėl žydai Europoje dažniausiai mokėjo abi. Užsiėmimų metu dalyviai bus supažindinti su hebrajų abėcėle ir jos skirtumais su lietuvių kalba, paaiškinti kodėl yra rašoma iš dešinės į kairę, kas vyksta su balsiais ir kokios yra kai kurių raidžių reikšmės. Antrojoje užsiėmimo dalyje dalyviai galės užsirašyti savo vardą hebrajiškai, surasti hebrajiškas raides ir jų reikšmes Samuelio Bako paveiksluose, atpažinti jas ir kituose  muziejaus eksponatuose. Edukacinis užsiėmimas supažindins su Lietuvos ir pasaulio kultūrine įvairove, paskatins kritiškai samprotauti apie lietuvių ir žydų tautas, kels susidomėjimą kitomis kultūromis, egzistuojančiomis Lietuvoje.
 
 
Kultūros paso edukacijos vykdomos VIRTUALIAI (per zoom programėlę)
 
Vilniaus Gaonas – išminčius, Lietuvos žydų dvasinis lyderis (nuotolinė paslauga) -  užsiėmimą veda muziejininkė - edukatorė Natalja Cheifec, ZOOM platformoje.Užsisakyti edukaciją galite: ncsyahava@hotmail.com arba +37061421519 Registracija per Kultūros paso puslapį.
 
Edukacijos metu bus pristatyti įdomiausi Elijahu ben Šlomo Zalmano (Vilniaus Gaono) biografijos faktai, jo kelionės ir neišsipildžiusi svajonė išvykti į Izraelio žemę, draugystė su grafu Potockiu (Abrahamu ben Abrahamu), kova prieš chasidizmą, ypatingas požiūris į Toros ir Kabalos studijas ir įtaka religinėms apeigoms, asmenybės tobulinimo metodai.
 
ŠABAS: kaip jį paminėti ir švęsti  (nuotolinė paslauga) - užsiėmimą veda muziejininkė - edukatorė Jurgita Jackevičiūtė, ZOOM platformoje. Užsisakyti edukaciją galite: jurgita.jackeviciute@jmuseum.lt arba +37065577612 Registracija per Kultūros paso puslapį.
 
Edukacijos metu bus trumpai pristatomi žydų religinės praktikos ritualai, kasdiena, gyvenamoji erdvė. Taip pat aptartas pasiruošimas Šabui, kaip jam kaupiamasi ir tvarkomasi rengiantis sutikti griežtai nustatytu laiku. Pažinsime tradiciją, atėjusią dar iš Senojo Testamento, skelbiančio, kad Aukščiausiasis pasaulį sukūrė per šešias dienas, o septintąją ilsėjosi ir padiskutuosime ar tiesa, kad darbo nutraukimas - tai visiškai nieko neveikimas. Kokius darbus privalo žydai atlikti, o kurių vengti šią dieną.
 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti