0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

IŠGELBĖJĘS VIENĄ GYVYBĘ, IŠGELBĖJA PASAULĮ

 

Dėl išsamesnės parodos informacijos maloniai prašome kreiptis:
Danutė Selčinskaja
Tel.: +370 261 5729; +370 604 76 288
El. paštas: danute.selcinskaja@jmuseum.lt, muziejus@jmuseum.lt

  
Atminimas apie didžiąją žydų tautos Katastrofą privalo išlikti gyvas – būtina nepamiršti tūkstančių nužudytų mūsų bendrapiliečių žydų, nors daugelio nežinome net vardų, taip pat būtina nepamiršti ir tų žmonių, kurie Holokausto metais neliko pasyviais stebėtojais ir priėmė galbūt patį svarbiausią gyvenime sprendimą ir žudynių laikotarpiu, rizikuodami gyvybe, gelbėjo artimą.
 

Kilnojamosios parodos turinys


 
Parodos „Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėja visą pasaulį“ stenduose pasakojamos 105 gelbėtojų istorijos, nacių okupacijos metais gelbėjusių žydus įvairiuose Lietuvos miestuose, miesteliuose ir kaimuose.
 
Parodą pradeda rašytojo Icchoko Mero žodžiai, skirti Pasaulio Tautų Teisuoliams: Jie buvo tautos dorovės žiedas, tautos dvasios didikai, nesvarbu, išsimokslinę žmonės ar paprastuoliai rašto nepažinę, nešę tikrą artimo meilę. Jie sąmoningai ar nesąmoningai priešinosi naikinančiai nacių jėgai ir jos įrankiui – tiems, kurie žudė.
 
3 stendai skirti Pasaulio Tautų Teisuoliams, nacių okupacijos metais gelbėjusiems žydus Vilniuje;
7 stendai skirti Pasaulio Tautų Teisuoliams, gelbėjusiems žydus Kelmėje, Lazdijų r., Šakių r., Panevėžyje, Ukmergėje, Kėdainiuose, Vilkaviškyje, Jurbarko r., Raseinių r.;
3 stendai skirti Telšių r. gelbėtojams;
4 stendai skirti Šiaulių r. gelbėtojams;
9 stendai skirti Pasaulio Tautų Teisuoliams kauniečiams.
 
Parodoje pateikiamas ir istorinis kontekstas, atspindintis masinių žudynių eigą Lietuvos provincijoje, getų steigimą didžiuosiuose Lietuvos miestuose Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, pagrindines žudynių akcijas, vykusias getuose, ir getų likvidaciją.
 
Parodos „Išgelbėjęs vieną gyvybę, išgelbėja visą pasaulį“ katalogas – tai unikalus informatyvus leidinys (320 p.), supažindinantis su iškiliausiais Lietuvos Pasaulio Tautų Teisuoliais, rizikavusiais gyvybe ir gelbėjusiais žydus nacių okupacijos metais, iliustruotas daugybe senų fotografijų, gelbėtojų ir išsigelbėjusiųjų laiškų faksimilėmis. Į katalogą įtrauktas ir Lietuvos piliečių, Jad Vašem pripažintų Pasaulio Tautų Teisuoliais, sąrašas.
 

Parodos stendai


 
     
     
     
     

  

Parodos techniniai duomenys


 
29 pakabinami tekstiliniai (210 x 100 cm) stendai, skirti žydų gelbėtojams ir
5 pakabinami tekstiliniai stendai (210 x 50 cm), skirti istoriniam kontekstui.
Tekstai, nuotraukų aprašymai ir informacija lietuvių kalba skirti eksponuoti mokyklose ir šalies muziejų ar kultūros įstaigų erdvėse Lietuvoje.

 

 
smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti