0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

Edukaciniai užsiėmimai

 

Dėl visų Holokausto ekspozicijoje rengiamų edukacinių užsiėmimų ir ekskursijų maloniai prašome kreiptis el. p. adresu sarune.sedereviciute@jmuseum.lt, tel. nr. (8 5) 212 7083 arba  (8 5) 262 0730

Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis. Kviečiame susipažinti su keturiolikmečiu žydų berniuku Icchoku gyvenusiu Vilniuje prieš aštuoniasdešimt metų. Kartu skaitysime autentiškas jo dienoraščio ištraukas, sužinosime apie gyvenimą Vilniaus gete ir muziejaus ekspozicijoje ieškosime atsakymų į išsikeltus klausimus. Dirbsime tiek bendrai tiek individualiose grupelėse. Be to, užsiėmimo metu lankysimės ir Holokausto ekspozicijoje įrengtoje interaktyvioje slėptuvėje ,,Malinoje“. Kaip ji susijusi su Holokaustu, Vilniaus getu ir Icchoku? Atsakymą į šiuos ir kitus klausimus sužinosite apsilankę Holokausto ekspozicijoje žaliame name. Šio užsiėmimo tikslas ne tik geriau pažinti Holokaustą per asmeninę Icchoko Rudaševskio patirtį, bet ir skatinti kritinį santykį su istoriniais šaltiniais, apmąstant konkretaus dienoraščio potencialą bei ribas. Tikimės, kad po užsiėmimo mokiniai gebės išskirti pagrindinius Holokausto Lietuvoje etapus, suvokti pagrindinius aspektus, pagilins ir įtvirtins istorines žinias susijusias su šiuo laikotarpiu. Kviečiame 9 – 12 klasių moksleivius. Priklausomai nuo dalyvių aktyvumo užsiėmimas trunka nuo 1 iki 1.30 val. Rekomenduojama mokiniams jau praėjusiems Holokausto temą istorijos pamokose.
Edukaciją „ Vilniaus getas. Icchoko Rudaševskio dienoraštis" siūlome ir nuotoliniu būdu per Zoom platformą.
 
Holokaustas Lietuvoje: Misijos. Kviečiame mokinius pagilinti ir pasitikrinti savo suvokimą bei žinias apie vieną tragiškiausių moderniosios Lietuvos istorijos įvykių - nacių okupacijos metais šalyje vykdytas žydų žudynes. Grupėse atlikdami specialias "misijas" mokiniai ne tik ieškos atsakymų į konkrečius klausimus muziejaus ekspozicijoje, bet trumpam ir patys taps istorijos pasakotojais - išsirinktus eksponatus pristatys savo bendraklasiams. Drauge aptarsime rastus atsakymus ir naujai kilusius klausimus. Norintys galės aplankyti ir specialią audiovizualinę ekspoziciją – slėptuvę ,,Maliną“. Tikimės, kad po užsiėmimo mokiniai gebės išskirti pagrindinius Holokausto Lietuvoje etapus, suvokti pagrindinius aspektus, pagilins ir įtvirtins istorines žinias susijusias su šiuo laikotarpiu. Kviečiame 9 – 12 klasių moksleivius. Priklausomai nuo dalyvių aktyvumo užsiėmimas trunka nuo 1 iki 1.30 val. Rekomenduojama mokiniams jau praėjusiems Holokausto temą istorijos pamokose.
 
Ant istoriko darbo stalo - Kauno geto fotografijos. Edukacinio užsiėmimo metu kviečiame patirti istoriko darbo kasdienybę tiriant fotografiją. Iš pradžių kartu, o paskui individualiai analizuosime unikalias istorines nuotraukas iš Kauno geto. Mokysimės prasmingai apibūdinti vaizdą, susidarysime tyrimo strategiją pagal nuotraukoje matomas detales, atsakymų ieškosime papildomuose tekstiniuose šaltiniuose ir savo galvose. Per fotografijas iš arčiau susipažinsime ne tik su Kauno geto istorija, bet ir nuotraukų autoriumi. Šio užsiėmimo pagalba tikimės suteikti bazinius vizualinio raštingumo įgūdžius ir pagilinti jutiminį ryšį Holokausto suvokimo procese pasitelkiant autentiškas istorines fotografijas, kartu lavinant analitini bei kritinį mąstymą, gebėjimą skirti faktus nuo interpretacijos. Viliamės, kad išėję iš muziejaus mokiniai ne tik geriau suvoks istorinės fotografijos kaip pirminio istorijos šaltinio svarbą, bet ir atidžiau įvertins vaizdus, su kuriais susiduria kasdienybėje. Užsiėmimas skirtas 9-12 klasių mokiniams, pageidautina turėti bazines žinias apie Holokaustą.
 
Edukacijose galite dalyvauti ir pasinaudoję Kultūros pasu!
 

Pakvieskite mus į savo mokyklą su integruotu istorijos ir anglų kalbos edukaciniu projektu ,,Kalbamės apie Holokaustą mokykloje“, kurį anglų kalba pristatys muziejaus savanoriai, Austrijos ,,Gedenkdienst“ organizacijos nariai. Projekto tikslas – supažindinti mokinius su Holokausto Lietuvoje istorija, skatinti diskusiją tokiomis temomis kaip stereotipai, propagandos vaidmuo, dalyvavimo Holokauste priežastys ir kt. Susitikimą sudaro įvadinė paskaita ir praktinis užsiėmimas mokytojo pasirinkta tema. Pagal galimybes savanoriai mokyklose lankosi nemokamai. Daugiau apie programą ir savanorius sužinosite peržiūrėję jos pristatymą.

 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti