0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

HOLOKAUSTAS

 
 
Zeligo Kalmanovičiaus dienoraščio rankraštis, rašytas Vilniaus gete nuo 1942 m. gegužės 16 d. iki 1942 m. liepos 19 d.
 
© Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejus
 
1941 m. birželio 22 d. naciams įžengus į Lietuvą, beveik iškart prasidėjo masinis Lietuvos žydų naikinimas: birželio 24 d. Gargžduose buvo įvykdytos pirmosios masinės žydų žudynės.
 
1941 m. birželio 27 d. Kaune, buvusiame Lietūkio garažo kieme, nužudyta maždaug 50 žydų vyrų. Šis įvykis, greta Vilijampolės pogromo, tapo pirmomis viešomis žydų žudynėmis ir atskleidė lietuvių įsitraukimą į Holokaustą. Dauguma Lietuvos žydų buvo nužudyti dar pirmaisiais nacių okupacijos mėnesiais 1941 m. birželį-lapkritį, dažniausiai šalia savo miestų ir miestelių. Sunaikinus ištisas žydų bendruomenes, panaikinti buvo ir mažesnieji getai, išgyvenusieji pirmąsias žudynes buvo perkelti į kitus didžiuosius Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Švenčionių getus.
Daliai žydų Holokausto metu padėjo Lietuvos gyventojai, tačiau išgyventi pavyko tik maždaug 9000. Iki karo pabaigos 1944 m. dabartinės Lietuvos teritorijoje buvo nužudyta apie 95% čia gyvenusių žydų. 

 

 
 
 
 
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti