0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

Žydų gyvenimas Lietuvoje (laikinai neveikia)

 

1998 metais Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus ir Anos Frank namai Amsterdame pradėjo sėkmingą bendradarbiavimo programą: ėmėsi šviesti visuomenę tolerancijos ir Holokausto temomis. Pirmiausia buvo surengta keliaujanti paroda „Ana Frank – istorija šiandienai“. Visuomenei susidomėjus šiais eksponatais, Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje buvo sukurta dar viena, iš pradžių keliaujanti, o dabar jau nuolatinė VVGŽM Tolerancijos centro ekspozicija, kurioje atskleidžiamas žydų ir lietuvių istorinis ryšys, žydų bendruomenės gyvenimo istoriniai ir kultūriniai aspektai, Holokausto eiga Lietuvoje bei antisemitizmas šiandien.

Parodą  „Žydų gyvenimas Lietuvoje“ sudaro 28 stendai, kuriuose pasakojama žydų istorija: pirmųjų bendruomenių įsikūrimas dabartinėse ir istorinėse Lietuvos teritorijose bei šių dienų aktualijos. Čia išdėstomi pagrindiniai žydų bendruomenės gyvenimo aspektai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, XIX amžiuje, XX amžiaus pradžioje, Nepriklausomoje tarpukario Lietuvoje. Taip pat pateikiami skaudūs Holokausto bei genocido faktai, bendruomenės istorija sovietmečiu ir žydų gyvenimo raida nepriklausomybę atgavusioje Lietuvoje. Šioje parodoje galima susipažinti su žydų gyvenimo ypatumais štetluose, jų kasdiene veikla, kultūriniais, moksliniais, politiniais pasiekimais. Lankytojai supažindami su unikaliu litvakų pasauliu ir jo susiformavimą lėmusiomis istorinėmis aplinkybėmis.

Antrojo pasaulinio karo tragedija nusinešė daugiau nei 94 procentų dabartinėje Lietuvos teritorijoje gyvenusių žydų gyvybių. Kartu su šiais žmonėmis dingo ir nuostabi litvakų civilizacija. Parodos šviečiamasis tikslas – Lietuvos žydų dabarties ir istorijos pažinimas: sąžiningas žvilgsnis į praeitį, neleidžiantis pamiršti palyginus neseniai praėjusius karo baisumus, tolerancijos šiuolaikinėje Lietuvos visuomenėje skatinimas.
 
Paroda „Žydų gyvenimas Lietuvoje“ jau apkeliavo keletą Lietuvos miestelių: buvo eksponuojama muziejuose, mokyklose ir kitose įstaigose. Taip atsiskleidė edukacinė parodos koncepcija – šviečiamasis projektas, kurio tikslas buvo Lietuvos paauglių supažindinimas su žydų bendruomenės istorija, antisemitizmo negerovėmis, paskatinimas kovoti su vis dar gyvuojančiais rasistiniais stereotipais.
 
Šią parodą iliustruoja 2001-aisiais metais išleista knyga-katalogas „Žydų gyvenimas Lietuvoje“, kuriame pateikiama dar išsamesnė medžiaga, papildanti ekspozicijos informaciją.

 

 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti