0
Jūsų krepšelis tuščias.
Krepšelis atnaujintas
Nėra galimybes įsigyti nurodyto produkto kiekio.

Pasiteirauti dėl didesnio kiekio

Paieška

Vilniaus Gaono Žydų Istorijos Muziejus
Vilna Gaon Museum of Jewish History

0

 

BEREKAS JOSELEVIČIUS - KOVOTOJAS UŽ LAISVĘ

 

Henryk Pillati, Bereko Joselevičiaus mirtis Kocke, 1867.
© Muzeum Narodowe w Warszawie
 
1764 m. Kretingos pirklio šeimoje gimė žymus kovotojas už laisvę Berekas (Dov Ber) Joselevičius. Kretingoje pirklio amatu besivertusį jaunuolį pastebėjo pats Vilniaus vyskupas Ignotas Jokūbas Masalskis, vėliau patikėjęs jam tvarkyti vietos dvaro ir prekybos reikalus. Tarnystės Vilniaus vyskupui metu, B. Joselevičiui teko apsilankyti Vienoje, Paryžiuje, Briuselyje, susipažinti su vakarų Europos kultūra. 
 
1794 m. Berekas Joselevičius dalyvavo garsiajame Kosciuškos sukilime, kur vadovavo paties suorganizuotame žydų kovotojų pulkui, kuris tituluojamas pirmuoju modernioje istorijoje žydų karių pulku. Nesėkmingai pasibaigus sukilimui, B. Joselevičius prisidėjo ir prie Napoleono Bonaparto kariuomenės ir padėjo atremti jėgą iš Rytų. Už savo narsą ir sumanumą B. Joselevičius buvo apdovanotas aukščiausiais Lenkijos Virtuti Militari ir Prancūzijos Garbės legiono ordinais. 1809 m. karvedys žuvo mūšyje.
 

 

smart foreash
Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. „cookies“). Jie gali identifikuoti prisijungusius vartotojus, rinkti statistikos duomenis ir padėti pagerinti naršymo patirtį kiekvienam lankytojui atskirai.
Susipažinkite su mūsų Privatumo politika
Sutinku Išvalyti slapukus ir išeiti