Neįgaliems  Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus
Valstybės biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi VĮ „Registrų centras“
Įstaigos kodas 190757374
Naugarduko g. 10/2, LT 01309, Vilnius
Tel: (85) 231 2357
Faks: (85) 231 2358
El. paštas: muziejus@jmuseum.lt
A. s. : LT347044060001122261, AB SEB bankas
Nėra PVM mokėtojas
APIE MUZIEJŲ
DOKUMENTAI
KONTAKTAI
PATALPŲ NUOMA
ISTORINIAI TYRIMAI
EKSPOZICIJOS
VEIKIANČIOS PARODOS :::
VIRTUALIOS PARODOS
KILNOJAMOS PARODOS
ŽYDŲ GELBĖTOJŲ CEREMONIJOS
EDUKACIJA
LEIDINIAI
Publikacijos internete
ĮVYKIŲ ARCHYVAS
NUORODOS
MUZIEJAUS FINANSAVIMAS
MUZIEJUS SOCIALINIUOSE TINKLUOSE
MŪSŲ PARTNERIAI

Tolerancijos centre, Naugarduko g. 10/2
 

2017 m. vasario mėn. 13 d. 17.30 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) bus atidaryta tapybos paroda „Kartos ir likimai“, skirta Algirdo Savickio 100-osioms gimimo metinėms. Parodoje pristatomos keturios menininkų šeimos kartos: tarpukario diplomatas ir rašytojas Jurgis Savickis, jo sūnūs Algirdas ir Augustinas, anūkas Raimondas Savickas ir proanūkė Ramunė Savickaitė-Meškėlienė.

Nors dėl ankstyvos žūties Algirdas Savickis (1917, Kopenhaga – 1943, Kauno getas) meno pasaulyje tespėjo palikti keletą pėdsakų ir yra žinomas tik kaip Lietuvos dailės klasiko Augustino Savicko brolis, parodoje „Kartos ir likimai“ pagrindinis dėmesys skiriamas būtent jam.

Tiek Algirdas, tiek Augustinas – Lietuvos diplomato Jurgio Savickio ir žydės medikės Idos Trakiner sūnūs – nuo mažų dienų linko į dailę. Po studijų Vokietijoje ir Šveicarijoje Algirdas pradėjo mokytis tapybos pas prof. Justiną Vienožinskį, dėsčiusį Kauno meno mokykloje.

Tapytoja Valerija Juškienė, kuri kartu su Algirdu mokėsi tapybos, yra pasakojusi: „Savickis labai gerai, įdomiai dirbo. Jis buvo tylus, ramus, draugiškas, susikaupęs, savyje paskendęs. Algirdo darbai buvo labai geri, nes jis, atrodo, jau buvo kažkur padirbėjęs. Matėm, kad tai ne mokinio, o tikro meistro darbai“.

Parodoje eksponuojami trys išlikę Algirdo paveikslai rodo neabejotiną jo kaip tapytojo talentą ir liudija tuo laikmečiu populiarių modernistinių tapybos krypčių įtaką dailininko kūrybai. Vis dėlto talentingam vaikinui nebuvo lemta tapti garsiu dailininku. Pamilęs žydaitę Juliką, drauge su ja ir įdukra Regina Algirdas pasitraukė į Kauno getą, kur tragiškai žuvo nušautas sargybinio.

Parodoje, kurios atidarymas vyks vasario mėn. 13 d. 17.30 val., bus galima apžiūrėti ypač vertingą Jurgio Savickio natiurmortą (vienintelį jo darbą, išlikusį šeimos kolekcijoje), Augustino ir Raimondo Savickų drobes, kuriose reflektuojama šeimos tema, ir jauniausios kartos atstovės Ramunės Savickaitės-Meškėlienės natiurmortus, skirtus dėdės Algirdo atminimui. Atidarymo renginio metu gros pianistas Viktoras Paukštelis, garsėjantis unikalia grojimo maniera ir kūrybišku atlikimu. Tolerancijos centre eksponuojamą parodą bus galima apžiūrėti iki 2017 m. gegužės mėn. 21 d.

Tolerancijos centras – didžiausias Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys, kuriame veikia Lietuvos žydų dailės, kultūros, istorijos ir judaikos ekspozicijos, vyksta vietiniai ir tarptautiniai renginiai, organizuojami edukaciniai užsiėmimai. 

Daugiau informacijos:
Ieva Šadzevičienė,
VVGŽM Tolerancijos centro vadovė
Tel. (8 5) 262 9666; el. paštas: ievasadzeviciene@jmuseum.lt

 


 

KVIEČIAME APLANKYTI FOTOGRAFIJŲ PARODĄ „A CAPRICCIO“


Muziejaus Tolerancijos centre išeksponuota iš Lietuvos kilusio menininko Gregorijaus Talo (angl. Gregory Talas) fotografijų paroda. G. Talas – apdovanojimus pelnęs fotografas, dizaineris, tapytojas, edukatorius ir prodiuseris, nuo 1990 m. gyvenantis Kanadoje, kur šiuo metu dirba kaip laisvai samdomas fotografas ir meno vadovas.

Retrospektyvinę fotografijų parodą Gregorijus pavadino A Capriccio (it. Capriccio – laisvai). Tai – paprastai muzikoje naudojamas terminas, apibrėžiantis kūrinį, kuriam būdinga netikėta nuotaikos kaita, įmantri išraiška. Pasak paties Gregorijaus, parodos pavadinimas susijęs su jos įvairiapusiu turiniu – parodai atrinktos įvairius menininko gyvenimo ir kūrybos laikotarpius bei stilius atkartojančios fotografijos. XX a. aštunto dešimtmečio Vilniaus vaizdus keičia XXI a. Toronto gatvės ar devinto dešimtmečio Romos kampeliai, šalia Nemenčinės gyventojo Maniaus portreto glaudžiasi Prahos statiniai. Tokia vietovių ar vaizdų kaita perteikia ir paties G. Talo gyvenamų vietų kitimą, skvarbia jo – pasaulio piliečio – akimi užfiksuotas „Remington“ penkto modelio spausdinimo mašinėlės detales ar nostalgiškas Vilniaus gatves.

Paroda veiks nuo 2017 m. sausio 18 d. iki kovo 18 d.

 

  

Gruodžio 20 d. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atidaryta tarptautinė medalių paroda, skirta Boriso Šaco atminimui. Menininkui skirtos parodos išeksponuotos ir Sofijoje bei Jeruzalėje, kur menininkas gyveno ir kūrė.

Boriso Šaco (1866-1932) kūrybinis kelias prasidėjo Lietuvoje: gimęs Varniuose, jis mokėsi Vilniaus piešimo mokykloje. Vėliau B. Šacas dešimtmetį gyveno Bulgarijoje, kur kūrė ir dėstė Karališkojoje menų akademijoje, o sulaukęs keturiasdešimties išvyko į Jeruzalę. Čia 1906 m. jis įkūrė Becalel dailės mokyklą, šiandien veikiančią kaip Becalel dailės ir ir dizaino akademija.

2015 m. Izraelio Naujoji dailininkų kolegija „CAN“ kartu su Izraelio Meninio medalio asociacija inicijavo tarptautinį meninio medalio projektą, skirtą B. Šaco atminimui. Vykdant šį projektą Lietuvoje, Bulgarijoje ir Izraelyje buvo surengtos meno stovyklos, kuriose dalyvavo 38 dailininkai iš Lietuvos, Bulgarijos, Izraelio, Lenkijos ir Ukrainos, kūrę medalius B. Šaco asmenybei ir nuopelnams įamžinti.

Geriausiai įvertintų medalių autoriai – VDA Telšių fakulteto profesorius Romualdas Inčirauskas (Lietuva) ir skulptorius Dovydas Zundelovičius (Izraelis) buvo pasveikinti ir apdovanoti parodos atidarymo metu. R. Inčirauskas pelnė žiuri prizą už 2015 m. nukaldintą bronzos medalį „Baruchas Zalmanas Schatzas“, o Dovydo Zundelovičiaus inovatyvią medalio plokščių kompoziciją „Schatz“ (bronza, 2015 m.) geriausiu konkurso kūriniu pripažino tarptautinio meninio medalio projekto dalyviai.

Atidarymo metu kalbėjo Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris, Izraelio Valstybės ambasadorius Lietuvoje J. E. Amiras Maimonas, VDA Telšių fakulteto profesorius Petras Gintalas (projekto dalyvis ir 32-jų medalių kūrėjų stovyklų Telšiuose organizatorius, kuratorius) ir Lina Kalinauskaitė (medalių kūrėja ir vertinimo komisijos narė).

Tuo pat metu identiškos medalių parodos pristatytos Sofijoje ir Jeruzalėje. Atidarymo vakare tris šalis sujungė tarptautinis teletiltas.

B. Šaco atminimui skirta paroda bus eksponuojama iki 2017 m. vasario 22 d.
Parodos kuratorė: dr. Vilma Gradinskaitė
Parodos dizainerė: Viktorija Sideraitė-Alon

Pranešimas spaudai

 

 

Informacija atnaujinta: 2/15/2017
Informacija
2017.01.30

KAINORAŠTIS

***

 

Dėl ekskursijų ir edukacinių užsiėmimų muziejaus padaliniuose  prašome susisiekti iš anksto: tel. (8 5) 212 0112, 8 689 86 191,  
el. p. muziejus@jmuseum.lt

***
Tolerancijos centro darbo laikas:
pirmadienį – ketvirtadienį 10–18 val.,
penktadienį 10–16 val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16 val.

***

Holokausto ekspozicijos darbo laikas:
pirmadienį–ketvirtadienį 9–17 val.,
penktadienį 9–16
val.,
šeštadienį nedirbame,
sekmadienį 10–16
val.

Edukacinė programa Holokausto ekspozicijoje 
(Pamėnkalnio g. 12)

Programa skirta 7–12 klasėms
Edukacinės programos
kaina
1,00 € mokiniui
Informacija ir rezervavimas:
tel. (8 5) 212 7083,

el. paštas
jewishmuseum@jmuseum.lt

 ***

Panerių memorialas:
Nuo spalio iki balandžio mėn. muziejus atidaromas pagal pageidavimą
Pirmadienį nedirbame,

antradienį–sekmadienį 9–17 val.

***

Jei norite užsakyti ekskursiją Panerių memoriale,
susisiekite tel. +370 699 90 384 arba elektroniniu paštu mantas.siksnianas@jmuseum.lt
likus bent dienai iki planuojamos ekskursijos

***
Kviečiame aplankyti nuolatines ekspozicijas Tolerancijos centre:

Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa

Žydų gyvenimas Lietuvoje

Dingęs pasaulis

 Sunaikinto litvakiškojo pasaulio ženklai
Gerardo Bagdonavičiaus kūryboje

***

VVGŽM bibliotekos darbo laikas:
I – 11-15 val.
III – 11-15 val.
V – 11 – 15 val.
II ir IV skaitytojai neaptarnaujami.
Tel. (8 5) 261 3128,
+370 652 70179

***

DU PROCENTUS PAJAMŲ MOKESČIO SKIRKITE MUZIEJUI
Skirkite 2 proc. pajamų mokesčio Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejui ir taip paremkite jo veiklą.
Daugiau informacijos

 


 

 


 

 

© Penki Kontinentai 2006. Visos teisės saugomos.